Změny linek busu č. 128, 258

18. 10. 2018  |  Školní aktuality

Dobrý den, vážená paní V.,

děkujeme Vám za zaslání dotazu. Z pověření starosty Pavla Richtera Vám níže zasíláme odpověď, vypracovanou ve spolupráci s Odborem městské dopravy MČ Praha 5.

Podle našich informací změny v linkách proběhly na žádost vedení detašovaného pracoviště ZŠ Kořenského v budově školy Pod Žvahovem.

Všemu předcházely průzkumy využití linky 258 a 128 v ranních hodinách.
Z nich vyplynulo, že v důsledku otevření školy na Žvahově došlo postupně ke změně chování cestujících dětí tak, že namísto využití linky směr Barrandov je linka masivně využívána spíše dětmi z Barrandova směrem na Žvahov.
Proto bylo nutné přistoupit ke změnám, jejichž součástí je nasazení většího autobusu na lince 258.
(Velký autobus totiž neprojede na Žvahov po trase 128 a proto je nutné zajistit přestup na zastávce/konečné Hlubočepy.)
Vše je zajištěno tak, aby přestupy dětí byly v prvních měsících pod dohledem městské policie, která má zajistit hlídku na místě přestupu mezi 128 a 258.

Posunutí intervalů řešil ROPID tak, aby byla uspokojena většina rodičů a dětí.

Od 22. října 2018 dojde tedy z výše uvedených důvodů k těmto změnám:

Nově pojede linka 258 pouze v úseku Hlubočepy – Barrandov – Hlubočepy s odjezdem 7:14 z Hlubočep a návratem zpět v 7:35.
Na tento spoj bude vyčkávat linka 128 s odjezdem 7:39 směr Žvahov.

Linka 128 má nové spoje v 7:15, 7:27 a 7:39 z Hlubočep. (V příloze Vám zasíláme jízdní řády linek 128 a 258.)

Průběh provozu bude sledován a připomínkován a zhruba začátkem roku 2019 je naplánováno jeho vyhodnocení.

Paní V., ještě jednou Vám děkujeme za zaslání dotazu.

Děkujeme rovněž za pochopení tohoto opatření, které, jak je výše uvedeno, vzešlo z žádosti vedení detašovaného pracoviště ZŠ Kořenského v budově školy Pod Žvahovem a mělo by vést k uspokojení většiny rodičů a dětí.

S přáním hezkého dne

Mgr. Pavlína Röslerová
Samostatné oddělení PR, tiskové a protokolu

Linka č. 128 ZDE. Linka č. 258 ZDE.

Vánoční jarmark na ZŠ Barrandov se blíží…

11. 11. 2022

Milí žáci, rodiče, kolegové, sousedé a všichni přátelé MŠ a ZŠ Barrandov. 22.11. proběhne na naší škole již tradiční Vánoční jarmark, který nás, doufejme, naladí na vánoční atmosféru. Celý předvánoční mumraj začne v 15 h před hlavním vchodem školy. A na co se můžete letos těšit? Jednotlivé třídy představí své kreativní výrobky s vánoční tématikou, pro labužníky… Více

8. 11. 2022