ZŠ Barrandov v jarním rytmu rozproudil velikonoční jarmark

13. 4. 2022  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

Včerejší odpoledne bylo báječné! Po velkých přípravách a těšení se na další společnou akci žáci a žákyně celé školy připravili bohatý Velikonoční jarmark, který svojí rozmanitostí opravdu překvapil nejednoho rodiče či náhodného návštěvníka.

Všechny třídy se příprav zhostily opravdu na jedničku. Děti vyrobily povedené velikonoční zajíčky z různých materiálů, barvily, vystřihovaly či jiným způsobem zdobily vajíčka nebo jiné velikonoční předměty. Mnohé výrobky byly důkazem opravdu bezedné kreativity žáků. Jako skvělí pěstitelé se prokázali naši nejmladší, kteří připravili květináče s jarním osevem. Mezi našimi dětmi se nachází i mnoho šikovných pekařů a  budoucích cukrářů. Každý mohl po zakoupení ochutnat perníčky, jahodové a banánové muffiny či palačinky, které již tradičně připravovaly žákyně francouzského jazyka. Starší žáci a žákyně nás překvapili svými komunikačními dovednostmi. S radostí jsme zjistili, že se v našich řadách skrývá mnoho budoucích úspěšných obchodníků a obchodnic. Jen tak dále!

Na řadu přišlo i užití matematických dovedností v praxi. Všichni se s úkolem vrátit zpět na jakoukoliv finanční částku popasovali s kuráží. Nesmíme opomenout trpělivost a zodpovědnost, se kterou žáci k celému jarmarku přistupovali. Žákovský parlament sehrál důležitou roli v naplánování a konečné organizaci celé akce. Aktivní děti napříč celou školou se postupně spontánně zapisovaly k jednotlivým aktivitám, které přijmuly za své a s důkladností a trpělivostí plnily veškeré povinnosti z ní vyplývající.

Velmi jsme ocenili skvělou tvořivou dílnu, kterou zorganizoval rodičovský spolek Chapliňák pod vedením paní Zuzany Ditrichové. Rodiče s dětmi si společně pod vedením rodičů z rodičovského spolku upletli vlastní pomlázku. A že to nebyl úkol tak jednoduchý! Přesto si všichni, kteří se odvážně do této aktivity vrhli, domů odnesli vlastnoručně vyrobenou pomlázku.

Velikonoční jarmark byl především o vzájemném sdílení radosti, společném tvoření a smysluplném trávení volného času. Přiznejme si, že tyto školní okamžiky, kdy člověk prožívá něco netradičního, cítí sounáležitost s komunitou a její vřelé přijetí, se mnohdy stávají jedinečnými, na které vzpomínáme celý život.

Workshop Řemeslo a Průmysl oživil dění na naší škole

24. 5. 2022

Na naší škole jsme velmi rádi přivítali milé lektory ze společnosti Kutil Junior. Využili jsme nabízených programů Kutila Junior a ve čtyřech dnech se děti z pátých až sedmých tříd zúčastnily celkem 8 dvouhodinových workshopů. Celá akce na naší škole probíhala v kinosále, kde děti nejprve zhlédly prezentaci o různých řemeslech, jejich historii apod. Hlavní… Více

Klub mladého diváka na ZŠ Barrandov