Cizí jazyky

Anglický jazyk

Výuka probíhá povinně od 1. ročníku – 1 hodina týdně, 2. ročník – 1 hodina týdně, 3. – 5. ročník – 3 hodiny týdně, 6. – 8. ročník – 4 hodiny týdně, 9. ročník – 4 hodiny týdně. V 7. – 8. ročníku – povinně volitelný anglický seminář – 7. – 9. ročník – 2 hodiny týdně.

V hodinách angličtiny používáme učební materiály vydané nakladatelstvím Oxford University Press.

V 1. a 2. ročníku probíhá výuka nenásilnou formou písniček, rýmů, básniček, pohádek. Od 3. ročníku je výuka zaměřena na psanou podobu jazyka a rozšiřování slovní zásoby. Žáci již vytvářejí jednoduché projekty v anglickém jazyce. V 5. ročníku žáci zvládají základní slovesa být, mít, moci, přítomný čas prostý, přítomný čas průběhový.

Od 6. ročníku žáci neustále opakují a upevňují základy anglického jazyka a dále rozvíjejí nové gramatické jevy, poslech, čtení s porozuměním, výslovnost, slovní zásobu a psaný projev. Výuka na 2. stupni je mnohem intenzivněji prokládána projekty, které žáci vytvářejí v rámci probírané gramatiky a slovní zásoby. V 9. ročníku by žáci měli dosáhnout znalostí úrovně A2. (přítomné časy, minulé časy, budoucí časy, předpřítomný čas, stupňování adjektiv, podmínkové věty, trpný rod, frázová slovesa, tázací dovětky, užití členů…).

K výuce anglického jazyka využíváme jazykové a počítačové učebny vybavené interaktivními tabulemi s PC programy a sluchátky.

Žáci jsou průběžně seznamováni s dalšími možnostmi studia anglického jazyka: odkazy na nejrůznější webové stránky k domácímu prohlubování a upevňování angličtiny, zjednodušená četba v angličtině atd. …

Kliknutím na příslušný ročník se otevřou adekvátní materiály ve výukovém programu Jazyky bez bariér:

Žáci se seznamují s aktuálními svátky (Christmas, Easter, Halloween…) a reáliemi anglicky mluvících zemí. Velkému zájmu se těší zájmový kroužek anglické konverzace s rodilými mluvčími. Do výuky je zařazena i práce s výukovým časopisem GATE. V rámci výuky škola organizuje poznávací zájezd do Velké Británie. Zapojujeme žáky do soutěží v anglickém jazyce, např. Teen Achievers in Prague, kterou organizuje britská vzdělávací a certifikační instituce City & Guilds, Soutěž pro šikovné děti se zájmem o angličtinu, kterou organizuje ZŠ s RVJ Bronzová v Praze 5 či Evropou křížem krážem ve spolupráci s Dino Schools of Prague.

Mgr. Martina Soukupová

Nabídka

Další cizí jazyk

Od 1. 9. 2013 je podle Rámcově vzdělávacího plánu povinně volitelný další cizí jazyk v šesti hodinové dotaci nejpozději od 7. ročníku základní školy. V naší škole se vyučuje německý a ruský jazyk.

Německý jazyk

Výuka probíhá
• 7. ročník – 2 hodiny týdně
• 8. ročník – 2 hodiny týdně
• 9. ročník – 2 hodiny týdně

V hodinách německého jazyka používáme učebnice Deutsch mit Max 1. a 2. díl. (nakladatelství Fraus). K výuce německého jazyka využíváme jazykové a počítačové učebny vybavené interaktivními tabulemi s PC programy a sluchátky.

Do hodin jsou zařazovány aktuální svátky /Vánoce, Velikonoce/, žáci se seznamují s reáliemi německy mluvících zemí. Žáci používají pracovní sešit. V hodinách jsou zařazovány poslechové texty, písničky, aj. Každý rok zařazujeme pro žáky alespoň jednodenní výjezd do Německa (Drážďany, Norimberk).

Mgr. Lenka Kunzová

Ruský jazyk

Výuka probíhá
• 7. ročník – 2 hodiny týdně
• 8. ročník – 2 hodiny týdně
• 9. ročník – 3 hodiny týdně

Vyučuje se podle učebnice Pojechali I., II. (nakladatelství Albra). K výuce ruského jazyka využíváme jazykové a počítačové učebny vybavené interaktivními tabulemi s PC programy a sluchátky.

Do hodin jsou zařazovány aktuální svátky (Vánoce, Velikonoce), žáci se seznamují s reáliemi rusky mluvících zemí. V hodinách jsou zařazovány poslechové texty, písničky, říkadla, aj.

Mgr. Věra Marušková

Angličtina – dotazník pro žáky

Vstup pro rodiče

Nové podmínky pro rodiče žádající o ošetřovné