Charlie Chaplin převzal žezlo od Ludvíka Očenáška

6. 9. 2022  |  Školní aktuality

Loňský školní rok byl ve znamení projektu výjimečného občana Prahy 5, geniálního vynálezce, vlastence a Sokola, pana Ludvíka Očenáška. Sokolský slet na konci školního roku byl jeho vyvrcholením. 2. září jsme se rozloučili s panely mapující projekt, naši žáci se zúčastnili slavnostního aktu u pamětní desky na litevské ambasádě, kam dojeli historickou tramvají, a dnes ráno nám přišla zahrát litevská armádní kapela, která rozproudila rodiče i děti při příchodu do školy. Podívejte se na fotografie jako milou vzpomínku.

Už ve čtvrtek 1. září však zahájila nový školní rok postava, jejíž jméno se bude prolínat našimi aktivitami až do června – Charlie Chaplin. Charlie se přišel přivítat s prvňáčky. Ti si mohli na přivítanou sáhnout na dřevěného Chaplina, ti nejodvážnější z nich si podali ruku s Chaplinem živým. Celý rok se budeme inspirovat touto významnou osobností, podle níž je pojmenováno náměstí,  kde sídlí naše škola. Byl nejen úspěšným komikem, ale také umělcem, který proslul svým pacifismem a humorem, s nímž kritizoval sociální nerovnosti, necitlivost a diktaturu. Seznamování s ním nám tedy přinese témata více než aktuální.

Dětský fotbalový pohár měl i naše zastoupení

2. 2. 2023

První únorový den se deset odvážných chlapců z 1. a 2. tříd vydalo reprezentovat naši školu v 7. kole Dětského fotbalového poháru. Svého úkolu se zhostili opravdu se ctí. Bertík a Honzík na turnaji dokázali, že i když jsou zatím drobnější postavy, soupeři s nimi přesto musejí počítat. Šimon, Teodor, Roman i Alistair statečně bojovali u mantinelů… Více

Ekologický projekt Climate rules rozvíjí ekologické myšlení našich žáků