Charlie Chaplin převzal žezlo od Ludvíka Očenáška

6. 9. 2022  |  Školní aktuality

Loňský školní rok byl ve znamení projektu výjimečného občana Prahy 5, geniálního vynálezce, vlastence a Sokola, pana Ludvíka Očenáška. Sokolský slet na konci školního roku byl jeho vyvrcholením. 2. září jsme se rozloučili s panely mapující projekt, naši žáci se zúčastnili slavnostního aktu u pamětní desky na litevské ambasádě, kam dojeli historickou tramvají, a dnes ráno nám přišla zahrát litevská armádní kapela, která rozproudila rodiče i děti při příchodu do školy. Podívejte se na fotografie jako milou vzpomínku.

Už ve čtvrtek 1. září však zahájila nový školní rok postava, jejíž jméno se bude prolínat našimi aktivitami až do června – Charlie Chaplin. Charlie se přišel přivítat s prvňáčky. Ti si mohli na přivítanou sáhnout na dřevěného Chaplina, ti nejodvážnější z nich si podali ruku s Chaplinem živým. Celý rok se budeme inspirovat touto významnou osobností, podle níž je pojmenováno náměstí,  kde sídlí naše škola. Byl nejen úspěšným komikem, ale také umělcem, který proslul svým pacifismem a humorem, s nímž kritizoval sociální nerovnosti, necitlivost a diktaturu. Seznamování s ním nám tedy přinese témata více než aktuální.

Festival Mezi kulturami se blíží…

3. 10. 2022

Milí žáci, rodiče a přátelé naší školy. úterní den, 27.9.,  byl výjimečný, jelikož jsme se věnovali přípravě festivalu Mezi kulturami, který proběhne 4.10. od 15 h ve venkovních prostorech naší školy. Jednotlivé třídní, resp. ročníkové projekty jsou opravdu zajímavé a zavedou nás daleko od hranic České republiky. Žáci zpracovali témata různých kultur vskutku kreativně. Můžete… Více

Přednášky pro rodiče z dílny spolku Chapliňák