Novinky Spolku rodičů Chapliňák

25. 1. 2023  |  Aktuality ZŠ

Vážení rodiče a příznivci školy a také Spolku rodičů Chapliňák,

zveme vás na tyto akce organizované Spolkem:

ÚTERÝ 7. ÚNORA 2023 V 17:00 AŽ 19:00
Seminář: Šikana – jak jí předcházet a jak ji řešit
Přihlášky zde
“Slovo šikana je v českém prostředí problematické. Jednak neexistuje oficiálně definice, co se tímto slovem myslí. Druhou problematickou rovinou je jakási mediální zkratka, která vyvolává při použití tohoto slova zpravidla představu fyzického týrání a drastických příběhů z televizních zpráv. Taková šikana přece u nás (ve třídě, škole, oddíle, klubu…) není, proto můžeme být v klidu.
Neměli bychom.”
Své nám o tom poví člověk více než erudovaný. Daniel Vychodil – učitel, lektor a mentor pro další vzdělávání pedagogů. V současnosti učitel na waldorfské škole. Skautský vůdce a instruktor. Působí jako vedoucí střediska Junáka Slatiňany.

STŘEDA 22. ÚNORA 2023 V 18:00 AŽ 20:00
Seminář: Sourozenecké vztahy
Přihlášky zde
Budeme se zabývat tématem, jak mám jako rodič řešit hádky a konflikty sourozenců. Jak zařídit,
aby děti měly hezký vztah dnes i v dospělosti.

ČTVRTEK 13. DUBNA 2023 V 18:00
Seminář s Milanem Studničkou – na téma, které ještě vybíráme
Co o sobě píše Milan?

Pomáhám lidem znovu získat životní nadhled a radost ze života… Pracuji jako psycholog s rodiči, partnery i dětmi na Malé Straně v Praze a ukazuji, jak se naučit žít radostný život, i když se nacházíme v těžkých životních situacích.
Abych dokázal inspirovat více klientů, píšu knihy (Každá bolest má svou příčinu, Pohodové rodičovství) a pořádám přednášky po celé ČR. Zároveň se věnuji projektu DOVYCHOVAT, což je online platforma pomáhající nešťastným rodičům a nespokojeným párům, kteří hledají cestu, jak to doma dělat jinak, aby nebylo tolik smutku, pláče a napětí.
Dále se podílím na projektu RESTART MUŽE, který určený pouze pro muže, kteří se v životě “ztratili” a chtějí nalézt cestu zpět.
Ale hlavně jsem chlap, pro kterého je rodina na prvním místě!
Ochutnávku si pusťte na Youtube kanálu.

Obvodní kolo matematické olympiády kategorie Z5

30. 1. 2023

Dne 25. ledna naše škola už poněkolikáté přivítala soutěžící z řad žáků Prahy 5 a Prahy 13 v obvodním kole Matematické olympiády. Do obvodního kola postupují úspěšní řešitelé z kola školního. Tentokrát se jich sešlo celkem 106. I naše škola měla v této soutěži své zástupce. V obvodním kole žáci řeší 3 úlohy. Na jejich vyřešení mají 90 minut. Úspěšným… Více

Projektový den s Chaplinem