Školní kolo v anglickém jazyce zná vítěze!

21. 2. 2021  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

Ve dnech 15.2.-17.2.2021 se konalo školní kolo soutěže v anglickém jazyce. Vybraní žáci soutěžili ve dvou kategoriích I.A (6.+7.ročník) a II.A (8.+9.ročník), celkem se zúčastnilo 33 žáků. Letos netradičně vše proběhlo online v prostředí MS Teams.

V první části soutěže prokázali žáci své znalosti v anglické gramatice, slovní zásobě, ve čtení s porozuměním a poslechu s porozuměním. Nejúspěšnější postoupili do finále, kde všichni prokázali vynikající komunikativní dovednosti. Ač byla soutěž organizačně náročnější, obecně přinesla zpestření, nadšení, radost a potěšení všem.

A zde již výsledky.

Kategorie I.A (6.+7.ročník)

1. Zahradník Antonín, 7.B

2. Seifert Adam, 7.C

3. Titov Christopher, 7.B

Kategorie II.A (8.+9.ročník)

1. Halík Jan, 8.B

2. Koudelková Kateřina, 8.A

3. Formánek Jan, 8.C

Vítězové jednotlivých kategorií postupují do obvodního kola pro Prahu 5 a Prahu 13, které taktéž proběhne distančně.

Gratulujeme k vítězství a všem účastníkům děkujeme za vzornou účast, nadšení a zájem o anglický jazyk.

Job well done everyone!

A jak to viděli naši soutěžící? Zde naleznete několik názorů.

Původně jsem trochu zaváhala, jestli se mám zúčastnit, ale nakonec se mi soutěž velmi líbila. Byla to pro mne velmi dobrá příležitost, naučila jsem se mnoho nových věcí. Mluvená část byla pro mne nejtěžší. Nepovedla se mi, ale jsem za nové zkušenosti moc ráda.

Olympiáda se mi velmi líbila.

Zpočátku jsem byla trochu nervózní, ale postupně, když jsem začala pracovat, mi to už hrozné nepřišlo. Byla to dobrá zkušenost.

Bylo to lehce stresující, ale vše probíhalo srozumitelně a byla to zajímavá zkušenost.

Bylo to docela těžké a tak jsem na sebe pyšná. Jsem ráda, že jsem se mohla zúčastnit.

Anglická olympiáda byla skvělá zkušenost do budoucna. Provedení bylo dobré, ačkoliv bylo online. Užil jsem si to.

Anglickou soutěž hodnotím skvěle. Úkoly mě moc bavily, nejvíc asi Speaking, ráda si s někým anglicky povídám. Příští rok bych se také chtěla účastnit, určitě se mnou počítejte.

Soutěž byla fajn. Měla jsem trochu problémy s počítačem, ale nakonec jsem vše zvládla. Přišlo mi dobré mít v průběhu testů zapnuté kamery. Soutěž jsem si užila a gratuluji Honzovi k výhře.

Při mluveném projevu jsem byl trochu nervózní, ale nakonec se mi soutěž velmi líbila.

Soutěž se mi moc líbila, druhá část byla opravdu zábavná a hezky připravená.

Online soutěž se mi moc líbila. Více mne bavila první část, druhá se mi moc nepovedla.

Soutěž mě moc bavila a přišla mi dobře uspořádaná.

Distanční výuka

Vstup pro rodiče

Krajské kolo Olympiády v českém jazyce

15. 4. 2021

Dne 6.4. 2021 uspořádal DDM Praha 2 krajské kolo Olympiády v českém jazyce. ZŠ Barrandov měla v tomto těžkém klání zastoupení prostřednictvím Míši Hospodské z 9.A, která změřila síly a porovnala své znalosti a dovednosti s ostatními vrstevníky.  Konkurence byla opravdu veliká, většina účastníků pocházela z řad gymnázií. Míša se náročné zkoušky vůbec nezalekla a… Více

70. ročník Matematické olympiády zná své vítěze

13. 4. 2021

Dne 31.3. 2021 se konalo obvodní kolo Matematické olympiády, které pořádal  DDM Praha 5. ZŠ Barrandov reprezentovala Klára Doležalová ze 6.A, která se ve své kategorii Z6 umístila na skvělém 3. místě. Moc Kláře gratulujeme k výbornému výsledku a děkuje za reprezentaci školy. Více

Projektový den na prvním stupni. A jak to dopadlo?

12. 4. 2021

Milé děti a rodiče. Zajímá Vás, kolik kilometrů jsme našlapali v rámci projektu? Podařilo  se nám obejít Českou republiku nebo jsme ji dokonce zdolali i dvakrát? Uvidíme po sečtení vašich ušlých kilometrů. Vyhlašujeme soutěž o nejlepší odhad. Ve vestibulu školy bude od 13. 4.  do 23. 4. umístěna krabice, kam můžete házet své odhady. Děti… Více