Základní škola a mateřská škola Barrandov

Školní kolo v anglickém jazyce zná vítěze!

21. 2. 2021  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

Ve dnech 15.2.-17.2.2021 se konalo školní kolo soutěže v anglickém jazyce. Vybraní žáci soutěžili ve dvou kategoriích I.A (6.+7.ročník) a II.A (8.+9.ročník), celkem se zúčastnilo 33 žáků. Letos netradičně vše proběhlo online v prostředí MS Teams.

V první části soutěže prokázali žáci své znalosti v anglické gramatice, slovní zásobě, ve čtení s porozuměním a poslechu s porozuměním. Nejúspěšnější postoupili do finále, kde všichni prokázali vynikající komunikativní dovednosti. Ač byla soutěž organizačně náročnější, obecně přinesla zpestření, nadšení, radost a potěšení všem.

A zde již výsledky.

Kategorie I.A (6.+7.ročník)

1. Zahradník Antonín, 7.B

2. Seifert Adam, 7.C

3. Titov Christopher, 7.B

 

Kategorie II.A (8.+9.ročník)

1. Halík Jan, 8.B

2. Koudelková Kateřina, 8.A

3. Formánek Jan, 8.C

Vítězové jednotlivých kategorií postupují do obvodního kola pro Prahu 5 a Prahu 13, které taktéž proběhne distančně.

Gratulujeme k vítězství a všem účastníkům děkujeme za vzornou účast, nadšení a zájem o anglický jazyk.

Job well done everyone!

A jak to viděli naši soutěžící? Zde naleznete několik názorů. 

Původně jsem trochu zaváhala, jestli se mám zúčastnit, ale nakonec se mi soutěž velmi líbila. Byla to pro mne velmi dobrá příležitost, naučila jsem se mnoho nových věcí. Mluvená část byla pro mne nejtěžší. Nepovedla se mi, ale jsem za nové zkušenosti moc ráda.

Olympiáda se mi velmi líbila.

 Zpočátku jsem byla trochu nervózní, ale postupně, když jsem začala pracovat, mi to už hrozné nepřišlo. Byla to dobrá zkušenost.

Bylo to lehce stresující, ale vše probíhalo srozumitelně a byla to zajímavá zkušenost.

Bylo to docela těžké a tak jsem na sebe pyšná. Jsem ráda, že jsem se mohla zúčastnit.

Anglická olympiáda byla skvělá zkušenost do budoucna. Provedení bylo dobré, ačkoliv bylo online. Užil jsem si to.

Anglickou soutěž hodnotím skvěle. Úkoly mě moc bavily, nejvíc asi Speaking, ráda si s někým anglicky povídám. Příští rok bych se také chtěla účastnit, určitě se mnou počítejte.

Soutěž byla fajn. Měla jsem trochu problémy s počítačem, ale nakonec jsem vše zvládla. Přišlo mi dobré mít v průběhu testů zapnuté kamery. Soutěž jsem si užila a gratuluji Honzovi k výhře.

Při mluveném projevu jsem byl trochu nervózní, ale nakonec se mi soutěž velmi líbila.

Soutěž se mi moc líbila, druhá část byla opravdu zábavná a hezky připravená.

Online soutěž se mi moc líbila. Více mne bavila první část, druhá se mi moc nepovedla.

Soutěž mě moc bavila a přišla mi dobře uspořádaná.

 Bakaláři

Epidemiologická opatření

Školní aktuality

Živé sovy okouzlily naše prvostupňové žáky a žákyně

10. 3. 2023

V pondělí 6. března čekal žáky prvního stupně zajímavý přírodovědný program. Měli jsme možnost se na dosah ruky setkat s většinou u nás žijících sov. Dozvěděli jsme se spoustu informací o způsobu jejich života, mimořádně vyvinutých smyslech a o sovích rekordmanech. Už víme, proč jsou některé druhy našich sov ohrožené. Viděli jsme velkolepou ukázku letu výra velkého… Více

Celoškolní soutěž ke Dni učitelů

10. 3. 2023

Milí žáci a žákyně! V minulém školním roce jsme v měsíci březnu vyhlásili Soutěž o nejmenší, největší, nejzajímavější a nejstarší knihu. Přinesli jste tolik knih, že jsme je všechny vystavili v kinosále a výstava zaujmula nejednoho malého či většího čtenáře. Pro letošní rok se chceme věnovat škole a oslavě Dne učitelů. Nelekněte se, žádné učení,… Více

STŘÍBRNÁ MEDAILE JE NAŠE!

10. 3. 2023

Před pár dny se žáci a žákyně naší školy zúčastnili obvodních kol v přehazované. Soutěž proběhla pod záštitou AŠSK, tentokrát v tělocvičnách zapůjčených FZŠ Barrandov, v Remízku. 21.2. soutěžil výběr žákyň 6.-7. tříd. Tým ve složení: Karolína Turská, Dominika Urbánková, Sarah Mousa, Lea Skulinová, Adéla Prokopová, Kristýna Hasalová, Dorotea Fričková, Louise Kueteguim, Iva Kubíčková a… Více