Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Adaptační kurz

Adaptační kurzZačátek školního roku strávili žáci 6.ročníku společně s 5.D v obci Malá Skála, turisticky velmi oblíbené destinaci Libereckého kraje. Ubytovaní jsme byli v chráněné krajinné oblasti Český ráj, v malebném údolí řeky Jizery.

Koncepce adaptačního kurzu byla zaměřena na práci s třídním kolektivem. Náplní byly různé hry a aktivity cílené na týmovou spolupráci, posilující pozitivní klima ve skupině. Při debatě si všichni procvičovali schopnost argumentovat, poslouchat a respektovat názory ostatních, při hře na role si rozvíjeli schopnost empatie a porozumění, při brainstormingu se zaměřovali na rozvoj schopnosti generovat nápady a diskutovat o nich, v rámci simulace si procvičili různé dovednosti v rámci určité situace.

První den byla žákům vysvětlena podstata adaptačního kurzu a celkově nastavená pravidla. Večerní hra Jsme na jedné lodi dala smysl celkovému stmelování v rámci nově vznikajících třídních kolektivů.

Další den byl adrenalinovou výzvou, respekt k pravidlům byl nezbytnou součástí a aktivity v lanovém centru byly tak pro mnohé velkým zážitkem. Hra na pastičky posilovala vzájemnou důvěru a klidnou komunikaci. Energie bylo pořád mnoho, a tak hřiště na přehazovanou nebo nohejbal nezůstalo nikdy neobsazené.

Třetí den byl věnován výletu na koloběžkách, krásné slunečné počasí podtrhlo malebnost krajiny a obecně celkovou pohodu. Hra Na ocásky byla zaměřena na týmovou spolupráci a celkovou strategii třídních kolektivů.

Den před odjezdem jsme vyrazili na celodenní výlet do Skalního městečka. Nad krásnými výhledy a pohledy do údolí se tajil dech. Odpolední hra naučila mnohé slušně argumentovat, obhájit si svůj názor, zároveň také respektovat názor ostatních.

Večerní táborák přinesl odpočinek, zábavu, písně a špekáčky.

Každý den byl čas na procházku a na konci byla vždy výborná zmrzlina.

Moc se nám vše líbilo a celý pobyt jsme si užili.

Žáci 5. a 6.ročníku.

M.Kunešová, M.Soukupová, K.Müllerová, M.Byrtusová a S.Plecháček