Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Aktivity kroužku basketbalu a míčových her

Aktivity kroužku basketbalu a míčových herMíčový sport zvaný basketbal spojuje týmovou spolupráci, rychlost, koordinaci a zábavu, je velmi oblíbený a nabízí mnoho výhod pro vývoj dětí.

Náš basketbalový kroužek poskytuje dětem příležitost rozvíjet své dovednosti, a to bez ohledu na jejich předchozí sportovní zkušenosti. V rámci kroužku mají možnost zdokonalovat driblink, střelbu na koš, rychlost a sílu a také si vyzkoušet další míčové sporty. To vše je doplněno důrazem na fair play a týmovou spolupráci, což jsou hodnoty, které mají trvalý význam v životě.

Nenabízíme jen fyzickou aktivitu, ale také podporujeme sociální interakci. Děti se učí komunikaci s ostatními, týmové spolupráci a řešení konfliktů. Tímto způsobem se rozvíjí dovednosti, které jsou klíčové nejen ve sportu, ale i v každodenním životě.

Možná bude mít někdo ze zúčastněných dětí talent pro basketbal a stane se nadějným hráčem pro budoucnost, však také v našem kroužku začínala řada současných juniorských reprezentantek. Ale dokonce i ti, kteří nebudou pokračovat v basketbalové kariéře, získají důležité dovednosti a zážitky, které budou mít trvalý vliv na jejich život.

 

Mgr. Marcela Sekyrová, vedoucí kroužku