Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Český ráj je ráj ...

Český ráj je ráj ...Český ráj je ráj...

...ale někdy vás mohou trochu bolet nohy z objevování jeho krás. Na škole v přírodě jsme byli od 3. do 7. června. Objevili jsme, jak se žilo v dobách dávno minulých na zámku Hrubý Rohozec (děti nahlédly i do pokojů posledních dětských obyvatel zámku ve 40. letech a zjistily třeba, že již tehdy existovaly robotické hračky a vláčky na elektrický pohon). V Domě přírody jsme se seznámili s celou flórou a faunou oblasti i s vývojem sopečného původu skal pod Troskami. A na Troskách jsme byli také. Díky počasí jsme měli úžasný výhled do kraje. Při tom všem jsme se mnoho naučili-chodit podle turistických značek, počítat kilometry, porovnávat vzdálenosti, rozvrhnout útraty kapesného tak, aby zbylo na dárky pro všechny blízké, pozorovat a hodnotit vše a dělat z toho podstatné zápisy. Bylo to fajn a užili jsme si to... no jako v ráji. A děkuji za sebe i všechny děti za skvělou spolupráci kolegyním-Veronice Kubů a Martině Černé.

                                                                        Mgr. Jolana Nováková, třídní učitelka