Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Festival Mezi kulturami se blíží…

Festival Mezi kulturami se blíží…Datum konání:
4.10.2022

Milí žáci, rodiče a přátelé naší školy.

úterní den, 27.9.,  byl výjimečný, jelikož jsme se věnovali přípravě festivalu Mezi kulturami, který proběhne 4.10. od 15 h ve venkovních prostorech naší školy. Jednotlivé třídní, resp. ročníkové projekty jsou opravdu zajímavé a zavedou nás daleko od hranic České republiky. Žáci zpracovali témata různých kultur vskutku kreativně. Můžete se těšit na fotoknihu ze školního pobytu na Slovensku, plakáty, které Vás zavedou například do Itálie, Vietnamu, Iráku, Řecka, Španělska, Slovenska, Maďarska, Polska či Švédska či video medailonky natočené našimi žáky a žákyněmi 5. a 8. tříd. Můžete se také těšit na výstavu žákovských prací, věnovaných soutěži o nejlepší festivalové logo. Naši žáci a žákyně také pilně připravují festivalové degustační menu, které potěší nejednoho gurmána. Zítra 4.10. 2022 budete moci ochutnat afgánskou, španělskou, libanonskou či kanadskou kuchyni. V rámci festivalu představíme žákům a veřejnosti projekt Fair Trade školy, se kterým se naši žáci měli možnost seznámit již minulý školní rok.

Jedním z vrcholů festivalového dne bude taktéž vystoupení rappera Raego, který, doufejme, roztančí nejen žáky, ale i nás učitele či Vás, rodiče. Koncert se bude konat na školním hřišti od 12 h do 13 h. Všichni jsou srdečně zváni na tento neobvyklý kulturní zážitek, který společně budeme moci prožít díky spolupráci s obecně prospěšnou společností Art Movement, reprezentovanou paní Míšou Všetečkovou, která svoji houževnatou prací dokázala tento koncert zařídit. Více informací na letáčku.

Celý festival zakončíme v 17:30 h projekcí filmu (Ne)obyčejný kluk, který budeme promítat ve školním kinosále.

Celé festivalové odpoledne propojí kvíz, který pro Vás na základě třídních projektů připravil žákovský parlament. Těšte se na netradiční otázky, které budou mapovat vaši pozornost, znalosti, kreativitu či šikovnost.

Milí žáci a žákyně, rodiče a přátelé školy, budeme se těšit na Vaši přítomnost a věříme, že si tento výjimečný den společně s Vašimi dětmi opravdu užijete.

Festival Mezi kulturami se blíží-pozvánka