Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Návštěva Mikuláše na 1. stupni

Návštěva Mikuláše na 1. stupni



V úterý 5. prosince navštívil třídy na 1. stupni Mikuláš v doprovodu čertů a andělů. Mikulášů se u nás ve škole sešlo hned několik. Jeden jediný by zkrátka na návštěvu tolika dětí nestačil. Se zazvoněním usedly děti do lavic a napjatě očekávaly, kdy do třídy vstoupí tato vzácná návštěva...

Všechny děti se návštěvy dočkaly. Čerti vběhli do třídy a pozlobili žáky i paní učitelky. Na vše naštěstí dohlíželi milí andělé s Mikulášem, ti neposedné čerty srovnali do latě. Mikuláš promluvil k dětem, pochválil hodné a vyptával se na „zlobivce“… Někteří „zlobivci“ se hrdě hlásili, jiní ani nedutali. Vše ale dobře dopadlo – všichni Mikulášovi slíbili, že se polepší. Nakonec každá třída pak Mikulášovi a jeho družině zazpívala písničku, nebo odrecitovala básničku. A to si rozhodně zasloužilo odměnu v podobě drobné sladkosti.