Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Noc s Andersenem

Noc s AndersenemV pátek 22. března večer nezůstala naše škola prázdná a tichá tak jako obvykle. Konal se totiž další ročník dnes již mezinárodní akce Noc s Andersenem, do které se naše škola zapojila po dvaadvacáté. Účastnilo se celkem dvacet tříd a více než tři sta žáků si užilo večer plný knížek, příběhů, her a zábavy.

Jak večer probíhal v některých z našich tříd?

1.A

Tradiční literární večer Noc s Andersenem jsme si náležitě užili ve společnosti pohádky Ošklivé káčátko. Zahájili jsme ho četbou a poté jsme skládali příběh z kartiček. Na závěr jsme se vydali na interaktivní etapovou hru a zhlédli pohádku.

1.B, 1.C, 1.D

Během celého dopoledne a nočního dobrodružství měly děti možnost se seznámit s jednotlivými postavami Čtyřlístku. Četly  si příběhy v různých vydáních časopisu. Plnily různé úkoly a hravé aktivity, a přitom měly možnost se během práce v různých skupinách lépe poznat. Na závěr zažily i noční bojovku s baterkou a nadšené odcházely domů.

3.A

Večer začal setkáním s Andersenem coby paní vychovatelkou v převlečení. Děti Andersenovi kladly otázky, a tak proběhl rozhovor s prozatím neznámým pohádkářem. Na základě získaných informací pak děti ve skupinkách plnily úkoly, za které získaly indicie, aby se mohly vydat hledat poklad. Následně si povídaly o knihách, které právě čtou a poslouchaly pohádku o Zimní královně.

3.C

V pátek jsme v rámci noci s Andersenem vytvářeli již druhou knihu. Tentokrát se děti dozvěděly, co je to ex libris a každý se pokusil si ji vytvořit. Dozvěděli jsme se něco o Hansi Christianovi Andersenovi, pomohli jsme úhořům najít bezpečnou cestu do Sargasového moře a vyluštili jsme šifru. Pak jsme si udělali černou hodinku. Použili jsme své baterky a každý po tmě přečetl kousek ze své knížky.

5.D

Večer jsme se sešli v naší třídě, abychom se začetli do svých rozečtených knih a také jsme je představili spolužákům. Vyrobili jsme si záložku do knihy, hádali jsme slova a společně jsme hledali díla českých i světových autorů.

6.A

Účastnilo se 18 dobrodruhů, kteří ve čtyřech tlupách soutěžili proti sobě. Andersen je provázel noční bojovkou, kde se na jednotlivých stanovištích seznamovali s našimi jubilanty. Řešili skládačky, křížovky a spojovačky spolu s Eduardem Petiškou, Bylinkovou babičkou a dalšími. V průběhu si každý vytvořil "Dveře do světa své knihy" a také jsme si stihli zahrát několik her.

6.B

Sešli jsme se v 18 h před školou. Někteří přišli v pyžamech, donesli občerstvení, všichni jsme měli polštář, deku a všichni jsme představili svoji oblíbenou knihu. Ve skupinách při baterkách jsme vyřešili Andersenův kvíz a následně literární šifry. Některé byly obtížné. Nakonec jsme si zazpívali a společně jsme si vše velmi užili.

 

Moc děkuji všem kolegyním a kolegům, kteří se zapojili do přípravy letošního programu.

Mgr. Dagmar Chytilová, třídní učitelka 5. B