Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Preventivní workshop na téma duševní zdraví v 8.A

Preventivní workshop na téma duševní zdraví v 8.ADatum konání:
18.5.2023

Ve středu 17. 5. měla naše třída 8.A jedinečnou možnost zúčastnit se preventivního workshopu, který si pro nás připravila nezisková organizace Art Movement. Tématem byla podpora duševního zdraví. Téměř celý den s námi strávila paní Michaela Všetečková z Artu Movementu, psycholožka Jana Besperátová a také „peerka“ Sandra. Program našeho setkání byl skutečně pestrý a nabitý.

V úvodu jsme se seznámili s pojmem „duševní zdraví“, navíc jsme získali velmi cenné tipy na to, jak o něj pečovat, jak ho podporovat. Následně jsme si vyslechli životní příběh „peerky“ Sandry, která nám vyprávěla o tom, jaké to je žít s duševní nemocí. Vyslechli jsme si, jak byl její život náročný předtím, než s rodiči přišli na to, že něco není v pořádku. Velmi zvláštní pro nás bylo i to, jak Sandra popisovala své pocity z dob, kdy si myslela, že přeci její problémy nic neznamenají a jsou málo závažné. Její vyprávění nás přimělo k zamyšlení se nad tím, jak moc je důležité naslouchat ostatním a „být tu pro ně“. Sandřin příběh měl naštěstí šťastný konec, nebála se toho a vyhledala pomoc, proto nyní žije úspěšný a spokojený život.

Na závěr nás čekala společná relaxace a nácvik správného dýchání. Tahle část pro nás byla vskutku osvěžujícím zážitkem a společnou relaxaci jsme si moc užili.

Jsme moc rádi, že jsme se mohli workshopu zúčastnit. Nyní už víme, jak můžeme pomoci kamarádům v nesnázích. A taky víme, že nejvíce důležité je: „Nenechat to být.“

A co na to žáci?

„Líbilo se mi to, naučila jsem se a zjistila jsem, jak se vypořádat se stresem, nebo s něčím jiným. Fakt jsem obdivovala paní, která nám řekla o tom, jak měla těžké období.“

„Tato akce mi dala spoustu nových informací, vím třeba, jak můžu aspoň trochu někomu pomoci. Moje kamarádka má problémy a moc jsem o tom nevěděla, teď už vím, jak na to. Je to hodně důležité téma, jsem ráda, že jsme mohli mít možnost tuto akci mít. Byla to hodně užitečná a přínosná akce…“

Za třídu 8.A Mgr. Monika Petříková, třídní učitelka

Preventivní workshop na téma duševní zdraví v 8.A
Preventivní workshop na téma duševní zdraví v 8.A
Preventivní workshop na téma duševní zdraví v 8.A