Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Příběhy našich sousedů - rozhovor

Příběhy našich sousedů - rozhovorDatum konání:
9.4.2024

Žáci osmého ročníku se v rámci předmětu Příběhy historie zapojili do projektu Příběhy našich sousedů. Jedná se o vzdělávací projekt neziskové organizace Post Bellum. V úterý se tak setkali s pamětníkem Pavlem Baldínským. Od něj se žáci dozvěděli, jaké to bylo být aktivním účastníkem podzemní církve v době totality, ale i misionářem v Tanzánii v 90. letech či zdravotní sestrou v nemocnici. I přes důchodový věk se stále věnuje rozvojové pomoci nejchudším lidem.

Nyní už se žáci budou věnovat sestříhaní nahraného rozhovoru a jeho přenesení do reportáže. Nakonec musí vystoupit před publikem a výsledky své práce představit veřejnosti a odborné porotě. Výsledky své práce budou prezentovat na konci školního roku. Věřím, že se ve výsledku projeví i jejich nadšení ze setkání.

processed-87FB893A-745B-4E87-8B2F-AA921FA33E2F.jpeg