Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Pythagoriáda – školní kolo 2022/23

Pythagoriáda – školní kolo 2022/23Datum konání:
18.10.2022

18.října 2022 proběhla na naší škole matematická soutěž Pythagoriáda. Soutěžící řešili ve čtyřech kategoriích 15 úloh, úspěšným řešitelem a postupujícím do obvodního kola se stal ten, kdo alespoň 9 úloh vyřešil správně.

Do obvodního kola postupují: Marek Zvelebil ze 6. A, Jan Zelenka ze 7. A, Adam Sedlář a Vilém Čuda z 8. C a Bohdan Minko z 9. A.

Letošní ročník přinesl jedno překvapení. Pravidla soutěže dovolují, aby se zúčastnili i žáci mladších ročníků. Což letos využili žáci 5. A a soutěžili společně se žáky 6. ročníku. A byli úspěšní! Adam Donát a Mariana Siedloková jsou úspěšnými řešiteli a rovněž postupují do obvodního kola. Adam Donát se dokonce ziskem 11 bodů stává absolutním vítězem školního kola!

Všem soutěžícím děkujeme za účast, úspěšným řešitelům blahopřejeme a přejeme hodně štěstí do obvodního kola, jehož hostitelem je již tradičně naše škola.

A se všemi příznivci matematiky se budeme těšit na setkání při další matematické soutěži. Heslo: KLOKAN (matematický) přiletí v březnu!

Vaši vyučující matematiky