Úvod > Základní škola > Aktuality > Termokamery (nejen) na Barrandově

Termokamery (nejen) na Barrandově

Naše škola je jedním z 11 míst v ČR, kde jsou pro školy k dispozici na zapůjčení do výuky termokamery. V Praze jsme jediní a o kamery je rozhodně zájem. Svědčí o tom například i to, že za 2 roky prošly rukama více než 2 500 žáků a žákyň základních a středních škol.
Kamery se snažíme ve výuce používat i s našimi žáky. A abychom věděli ještě lépe, co vše se s kamerami dá dělat, vydal jsem se na 2denní konferenci v Mladé Boleslavi.
Na setkání zhruba 35 odborníků z praxe, učitelek a učitelů ze základních a středních škol (přítomni ale byli i zástupci škol vysokých) se sdílely nápady na pokusy, aktivity a mnoho dalšího.
S jediným příspěvkem za základní školy jsem seznámil účastníky s jednou z aktivit, kterou jsem v minulém roce zkoušel s žáky 9. ročníků. Zabývali jsme se tepelným komfortem ve městě a určitě se na nej koukneme blíže i s letošními deváťáky v rámci zeměpisu. Byl jsem až překvapen, jak moc pozitivní ohlas příspěvek vyvolal a kolik nových poznatků jsem si odvezl. Zároveň se okamžitě rozjely nejrůznější nápady na spolupráce mezi účastníky i odborníky.

Za distribuční centrum termokamer,
Mgr. Michal Mikulec