Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Třídění bioodpadu na Barrandově

Třídění bioodpadu na BarrandověV únoru 2023 se zástupci Žákovského parlamentu zúčastnili analýzy školního odpadu. Společně s odborníky tak zjistili, kolik a jakého odpadu se za jeden den ve škole vyhodí. Seznámili se s možností třídění biodpadu a postupně s tím seznámili i své spolužáky během vlastních přednášek v září.

 

Vše vyvrcholilo srovnávací analýzou školního odpadu 6. 10. 2023. Opět byl nashromážděn odpad za jeden den z celé školy (celkem 12,2 kg). Žáci s pomocí lektorky vše roztřídili, zvážili a porovnali údaje s prvním měřením.

Obrázek1.jpg

V závěrečné analýze vyšlo, že se podařilo snížit množství bioodpadu vyhozeného do směsného odpadu z původních 25 % hmotnosti na 12 %. V celkovém množství to vychází přibližně na 530 kg odpadu ročně, který neskončí v popelnici a následně ve spalovně, ale na našem školním kompostu, kde z něj půdní živočichové mohou vytvářet humus. Ten pak bude moct být využit pro školní vyvýšené záhony v plánované permakulturní zahradě, ale také na přilepšení našim rostlinám ve třídách.

Obrázek2.jpg

Děkujeme všem žákům i zaměstnancům, že se rozhodli takto zodpovědně zapojit do třídění.