Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Zájezd do Berlína pro 8. a 9. ročník, 30. 10. – 1. 11. 2023

Zájezd do Berlína pro 8. a 9. ročník, 30. 10. – 1. 11. 2023Dovolte nám  s vámi nadšeně sdílet naše nezapomenutelné zážitky z nedávného zájezdu do Berlína! Během tří dnů jsme prozkoumali fascinující místa, která nám otevřela nové obzory a poskytla neopakovatelné zážitky.

 1. 10. 2023 - První den:
  Zoo Berlín byla naší první zastávkou, kde jsme se ponořili do světa různorodých druhů zvířat. Pozorovali jsme pandy během jejich krmení a užili si den plný radosti a objevování. Zoo Berlín, známá jako "Zoologischer Garten Berlin," nás okouzlila svým historickým významem a rozsáhlými expozicemi.
  Po návštěvě Zoo jsme prozkoumali Kurfürstendamm a Kaiser-Wilhelm Gedächtniskirche, abychom se poté přesunuli naši ubytovnu Jugendherberge Wannsee. Zde jsme si užili pohodlného odpočinku a večer jsme trávili společně hraním her, stolního tenisu nebo povídáním.
 2. 10. 2023 - Druhý den:
  Druhý den začal skvělou snídání a byl věnován historii a kultuře. Procházeli jsme bývalým Východním Berlínem, navštívili Památník holocaustu a objevili interaktivní svět ve Science Center Spectrum. Je to interaktivní vědecké muzeum, ve kterém jsme měli možnost nejen pozorovat, ale také se zapojit do různých vědeckých experimentů a aktivit. V Science Center Spectrum jsme zkoumali různé oblasti vědy, včetně fyziky, chemie, biologie a technologie, a objevovali principy a zákony, které řídí náš svět. Odpoledne nás zavedlo do moderní čtvrti Potsdamer Platz a na prohlídku Západního Berlína s ikonickými místy jako Checkpoint Charlie a Vítězný sloup.
  Večer jsme strávili opět hraním her a sdílením dojmů z bohatého dne.
 3. 11. 2023 - Třetí den:
  Poslední den jsme si prohlédli Alexanderplatz za světla, užili si také nákupů a navštívili Muzeum počítačových her, kde jsme se ponořili do historie videoher.

Spokojení a s novými poznatky jsme se vydali zpět do Prahy. Děkujeme všem za účast a těšíme se na další společná dobrodružství!

Na závěr ještě hodnocení žákyně 9.C, Beáty Ditrichové: „Celkově se mi výlet moc líbil. Nejvíc mě asi bavila Berlínská zoo, jelikož je docela rozsáhlá a má tím pádem spoustu zvířat. I ostatní výlety jsem si užila. Např. muzeum PC her nebo muzeum vědy a techniky. I ubytování bylo fajn. Jediné, co mi vadilo, byla absence výtahu. Nachodili jsme se totiž opravdu hodně.“

Mgr. Marcela Sekyrová
Mgr. Monika Petříková
Mgr. Michaela Byrtusová