Děti dětem

24. 1. 2017  |  Děti dětem

V základní škole Barrandov, Chaplinovo náměstí probíhá již třetím rokem projekt ,,Děti dětem“.
V rámci celého školního roku spolupracuje přípravná třída a třídy 1. ročníku s třídami 7. – 9. ročníku a je to spolupráce velmi milá, plná vzájemného porozumění a respektu.
Už v průběhu září se přišli starší kamarádi představit malým spolužákům, společně si povídali o škole, o svých zájmech a kroužcích. Každé ráno pomáhali naši zkušení žáci najít tu správnou třídu prvňáčkům. V šatnách na ně čekali s barevnými vestami a po přezutí je odváděli do jejich kmenové třídy na vyučování.
Dne 26. 11. například připravili spolužáci z 8. A pro 1. B bojovku. Akce probíhala v okolí školy na okraji Prokopského údolí. Prvňáčci chodili po dvojicích mezi jednotlivými stanovišti až do cíle, kde pro ně měli osmáci připravené míčové hry. Každý se rád zapojil a připravená akce od starších kamarádů měla velký ohlas a děti odcházely do školy spokojené.
Od začátku školního roku se všichni navzájem setkávali při různých aktivitách, svátcích nebo jen tak. Společně si povídali o pohádkách, vytvářeli společně dárky na Vánoce, připravovali v tělocvičně pro naše prvňáčky sportovní hodinu plnou překážek.
Blíží se další společné aktivity v zimě a na jaře a naši nejmenší už se často ptají, kdy k nim opět zavítají jejich kamarádi.
Tato setkávání jsou velmi přínosná pro obě strany. Našim nejmenším poskytují velcí pomoc, oporu a jistotu při vstupu do školy, pomáhají jim překonat překážky a obavy.
Za jejich citlivý přístup a trpělivost jim patří velké poděkování. Prvňáčci jejich snahu a práci ocení úsměvem, obdivem a starší žáky u srdce hřeje dobrý pocit pro za dobře odvedenou práci a kamarádství těch nejmenších.

Vánoční jarmark na ZŠ Barrandov se blíží…

11. 11. 2022

Milí žáci, rodiče, kolegové, sousedé a všichni přátelé MŠ a ZŠ Barrandov. 22.11. proběhne na naší škole již tradiční Vánoční jarmark, který nás, doufejme, naladí na vánoční atmosféru. Celý předvánoční mumraj začne v 15 h před hlavním vchodem školy. A na co se můžete letos těšit? Jednotlivé třídy představí své kreativní výrobky s vánoční tématikou, pro labužníky… Více

8. 11. 2022