Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Děti Dětem - společné čtení

Děti Dětem - společné čteníPoslední hodinu ČJ před prázdninami strávili prvňáčci z 1.D s deváťáky z 9.A. Kde jinde bychom mohli společný čas strávit, než v naší školní knihovně? Společné čtení si všichni moc užili. Prvňáčci si našli svého velkého kamaráda a vyběhli pro knížky. Někteří prvňáčci již umí číst, a proto svou dovednost ihned předvedli. Na deváťáky to udělalo velký dojem.

Díky společně strávenému času jsme rozvíjeli nejen komunikační kompetence, ale i pracovní a sociální. Chvílemi také kompetence k řešení problémů. V neposlední řadě jsme si díky čtení i odpočinuli a zarelaxovali. To určitě ocenili nejen prvňáčci, ale i deváťáci, kteří za sebou mají náročné pololetí a nyní je čekají přijímací zkoušky na střední školy.

 

A co na to prvňáčci?

„Líbilo se mi, že nám deváťáci četli. A ještě se mi líbilo, že jsem chvíli četl i já.“

 

„Hezký, užívala jsem si tady s Eliškou a jsem ráda, že jsme spolu byly a četly si navzájem.“ 

 

„Líbilo se mi, jak jsem četl a že jsem si našel kamaráda deváťáka.“

 

„Byla jsem hodná, hezky jsme četly. Užila jsem si to.“

 

Mgr. Monika Petříková a Mgr. Ingrid Šindléryová

vyučující ZŠ Barrandov