Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Návštěva Informačního a poradenského střediska Úřadu práce

Návštěva Informačního a poradenského střediska Úřadu práce 

Žáci 9. ročníků si v tomto roce pokládají následující otázky: „Čím bych chtěl být? Která profese se ke mně hodí? Kam chci směřovat?“  

Najít na ně odpovědi rozhodně není jednoduché. A právě proto vyrazila 3. 10.  třída 9.A na návštěvu do Informačního a poradenského střediska ÚP na Praze 3. Třídy se zde ujala milá paní lektorka, která žákům předala cenné tipy na to, čemu věnovat pozornost při výběru budoucí profese. Žáci se dozvěděli i to, s jakými druhy škol se mohou setkat a co je pravděpodobně čeká a nemine při přijímacím řízení.  Druhá část programu byla již více praktická – každý si vyplnil krátký test osobnosti, v jehož závěru se mohl dozvědět, která profese se k němu z tohoto hlediska nejvíce hodí a které by se měl spíše vyhnout. Nejvýznamnější částí pak byla možnost individuálních rozhovorů s lektorkou, která žákům ukázala Atlas škol a katalogy oborů, případně odpověděla na otázky, které jí žáci pokládali. 9.B a 9.C mají tuto návštěvu před sebou. Věříme, že jim bude stejně užitečná a bude se také líbit. 

 

Mgr. Monika Petříková 

 

A co na to deváťáci? 

Exkurze na Úřadu práce se mi velice líbila. Paní byly velice příjemné a jejich přednáška mě velice obohatila novými informacemi. Mě osobně hodně inspirovala. Nevadilo by mi, kdyby ta exkurze byla delší, ale i tak mi to stačilo. Moc jsem si to užila.                                                                                                         Tereza 9.A 

 

Se třídou jsme navštívili Úřad práce, aby nám pomohli s vybíráním střední školy. Na začátku návštěvy nám paní řekla informace o středních školách. Jaké jsou možnosti, jak se tam dostat a co potom… Poté jsme dělali aktivity zaměřené na vlastnosti člověka, také jaké vlastnosti se nejvíce hodí na dané povolání. Na konci jsme si všichni mohli vyzkoušet test osobnosti, který nám ukázal, na jakou práci bychom se povahově hodili a na jaké zaměření bychom se měli více zaměřit. Měli jsme i možnost prohlédnout si různé katalogy a seznamy SŠ a mohli jsme se doptávat na otázky, které nás zajímaly. Myslím si, že alespoň někomu z nás to pomohlo, nebo ho to zavedlo ke škole, která by jej mohla bavit.                  Magdaléna 9.A 

IMG_20231010_123828.jpg