Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Návštěva Národního muzea žáky 7. ročníku

Návštěva Národního muzea žáky 7. ročníkuV úterý 12. 3. 2024 zůstaly učebny sedmých tříd opuštěné. Pátrání po nových informacích se přesunulo ze školní budovy do budovy Národního muzea. I když všichni víme, že Národní muzeum je impozantní nejen svou historickou budovou, ale i svými sbírkami, byli jsme znovu překvapeni rozlehlostí sálů a množstvím exponátů. Procházeli jsme pomalu jednotlivými poschodími. Neomylně jsme zamířili k mamutovi. S pohledy zdviženými ke stropu jsme počítali kosti plejtváka myšoka. Ohromeni jsme procházeli uličkami se skleněnými vitrínami, v nichž se lesklo mnoho různorodých minerálů. V části expozice s názvem Dějiny jsme hledali odpovědi na otázky z pracovních listů, dozvěděli jsme se tak, co je astroláb a k čemu se používal. Viděli jsme frenologickou lebku a ohromující cestovní kočár Viléma Florentina Salm-Salma. Dvě hodiny uplynuly velmi rychle. Stačily snad akorát tak na to, abychom se v budově zorientovali a uvědomili si, co bychom chtěli vidět znovu a prozkoumat blíže. Rozhodli jsme se proto, že návštěvu zopakujeme v čase před prázdninami. Nepřijdeme už jen na skok, ale do všeho, co nás zajímá, se pořádně ponoříme.

 

Za 7. ročník Mgr. Renata Szpuková Žiláková, Ph.D., třídní učitelka 7. C