Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Ohlédnutí za školní výstavou na téma Škola včera a dnes….

Ohlédnutí za školní výstavou na téma Škola včera a dnes….Milí žáci, žákyně, kolegyně a kolegové a všichni přátele naší školy.

V minulých dnes se na naší škole uskutečnila velmi pěkná výstava, kterou vymyslela a celou zorganizovala naše paní kolegyně Šárka Polochová. Hlavním tématem výstavy byla proměna české školy. Žáci a žákyně měli za úkol přinést do školy stará vysvědčení, učebnice, sešity a jiné pomůcky. Celkem se výstavy zúčastnilo 22 žáků a 4 paní učitelky. Sešlo se nám 48 vysvědčení, z nichž nejstarší byla kopie od sourozenců Sentlových z roku 1889 -(134 let) , nejstarší originál byl pak z roku 1887 (136 let), který nám do školy přinesla žákyně Chocová, která obohatila výstavu a mnoho dalších věcí – tablo pradědečka, počítadlo aj. zajímavá byla vysvědčení z let 1934-1945.

Dále děti donesly diplomy, osvědčení, pochvaly, žákovské knížky, dobové fotografie, sešity tovaryšské výuční listy, učebnice , těsnopisné texty, dřevěný penál, dobový kufřík, chlebník, pera na inkoust, bombičková a čínská pera.

Děkujeme všem dětem, kolegyním a všem návštěvníkům této výstavy, kteří se v hojném počtu přišli do kinosálu na výstavu podívat.

Ohlédnutí za školní výstavou na téma Škola včera a dnes….
Ohlédnutí za školní výstavou na téma Škola včera a dnes….
Ohlédnutí za školní výstavou na téma Škola včera a dnes….
Ohlédnutí za školní výstavou na téma Škola včera a dnes….