Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Projekt mezinárodní mezikulturní spolupráce se školou v Jižní Korei se úspěšně rozběhl

Projekt mezinárodní mezikulturní spolupráce se školou v Jižní Korei se úspěšně rozběhlDatum konání:
2.12.2022

V  pátek 2. prosince naši školu navštívil profesor soulské univerzity pan Jooho Lee. V rámci své návštěvy se sešel se 14 žáky naší školy. Tito žáci se účastní projektu mezinárodní a mezikulturní spolupráce s Daewon international middle school v Soulu. Tato škola je prestižní školou zaměřenou na výuku anglického jazyka a na spolupráci s různými zeměmi.

Účelem tohoto projektu je hlavně seznámení se s novou zajímavou kulturou, která pro nás může být přínosem nejen díky svému nadšení se vzdělávat, ale také svou silně zakořeněnou úctou k rodičům a dalším autoritám. Korejci mají velmi rádi cizince a spolupráce s českou školou je pro ně velmi přitažlivá.

Žáci naší a korejské školy spolu komunikujíjak písemně, prostřednictvím platformy Padlet, tak ústně, prostřednictvím videokonferencí. Komunikace probíhá v anglickém jazyce.
Součástí projektu mezikulturní a mezinárodní výměny bude také desetidenní výprava našich žáků do Soulu. V rámci této exkurze navštívíme svoou partnerskou školu a známé kulturní památky v Soulu. V rámci výpravy bychom měli navštívit také budovu televize, kde se žáci budou moci setkat s některými populárními zpěváky.

V další fázi projektu přivítá naše škola výpravu studentů z naší partnerské školy v Soulu. Věříme, že tento dlouhodobý projekt přinese spoustu nevšedních zážitků, zkušeností i nových přátelství nejen přímým účastníkům projektu.

Mgr. Petra Blažková Poledníková

Projekt mezinárodní mezikulturní spolupráce se školou v Jižní Korei se úspěšně rozběhl