Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Soutěže v anglickém a německém jazyce již znají své vítěze

Soutěže v anglickém a německém jazyce již znají své vítězeKaždým rokem zapojujeme žáky naší školy do jazykových soutěží. I letos se soutěžilo v jazyce anglickém a německém.

English Competition 2022-23 I.A (6.+7.ročník), II.A (8.+9.ročník)

Ve dnech 6.12., 8.12. a 15.12.2022 se konalo školní kolo soutěže v anglickém jazyce. Vybraní žáci soutěžili ve dvou kategoriích, I.A (6.+7.ročník) a II.A (8.+9.ročník), celkem 45 žáků. Olympiáda proběhla prezenčně ve škole.

V první části soutěže prokázali žáci své znalosti v anglické gramatice, slovní zásobě, ve čtení s porozuměním. Nejúspěšnější postoupili do finále, kde všichni podstoupili poslech s porozuměním, a prokázali vynikající komunikativní dovednosti. Soutěž přinesla zpestření, nadšení, radost a potěšení všem.

A zde již výsledky.

kategorie I.A (6.+7.ročník) kategorie II.A (8.+9.ročník)

  1. Zelenka Jan, 7.A 
  2. Halíková Kateřina, 7.C
  3. Ditrichová Barbora, 7.B 
  1. Zahradník Antonín, 9.B
  2. Seifert Adam, 9.C
  3. Veverka Tomáš, 9.B

Vítězové jednotlivých kategorií postoupili do obvodního kola pro Prahu 5 a Prahu 13, které se konalo dne 23.2.2023. Jan Zelenka se umístil na 9.místě. Antonín Zahradník se umístil ve své kategorii na krásném 1.místě a zajistil si tak postup do krajského kola, které se konalo 4.4.2023 a ve kterém obsadil 9.místo.

Gratulujeme k vítězství a všem účastníkům děkujeme za vzornou účast jak ve školním, tak v obvodním kole, v neposlední řadě v kole krajském.

Olympiáda v německém jazyce, II.A (8.+9.ročník)

Ve dnech 16. a 25. 1. 2023 se konalo školní kolo soutěže v německém jazyce. Vybraní žáci soutěžili v kategorii II.A (8.+9.ročník), celkem 12 žáků. Olympiáda proběhla prezenčně ve škole.

V první části soutěže prokázali žáci své znalosti v německé gramatice, slovní zásobě a ve čtení s porozuměním. Šest nejúspěšnějších postoupilo do finále, kde soutěžili v poslechu s porozuměním a prokázali komunikativní dovednosti. Soutěž přinesla zpestření, nadšení, radost a potěšení všem.

A zde již výsledky.

kategorie II.A (8.+9.ročník)

  1. Vojtěch Novák, 9.A
  2. Silvie Kiliánová, 9.B
  3. Tobiáš Kvapil, 9.C

Žáci na prvních dvou místech ze školního kola postoupili do obvodního kola pro Prahu 5 a Prahu 13, které se konalo dne 9.2.2023. Vojtěch Novák se umístil na 5.místě. Silvie Kiliánová se umístila na 6.místě.

Děkujeme za nadšení a zájem o studium cizích jazyků. Kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem.

Mgr. Martina Soukupová
Mgr. Marcela Sekyrová
Mgr.Juraj Hyža
Bc. Polina Mushchinina