Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > 7.C navštívila Poslaneckou sněmovnu v rámci projektu Rozvoje demokratické kultury

7.C navštívila Poslaneckou sněmovnu v rámci projektu Rozvoje demokratické kulturyDatum konání:
29.3.2023

Ve středu 29. března se třída 7. C v rámci projektu Demokratické kultury vydala do budovy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Měli jsme štěstí, že se i tramvajové linky vrátily na své běžné trasy, takže bylo pro nás cestování jednodušší. Na Malostranské náměstí jsme přijeli s předstihem, a proto jsme se stihli ještě před zahájením prohlídky nasvačit.

A pak už vše mohlo začít. Ujala se nás velice sympatická paní průvodkyně, která nám řekla, jak bude návštěva Poslanecké sněmovny probíhat. Nedříve jsme zhlédli krátký dokument a pak už se vydali na prohlídku budovy. Po bezpečnostní kontrole už jsme se začali dozvídat informace o historii budovy, kdo ji nechal postavit, kterému šlechtickému rodu patřila, jakým způsobem ji získal stát. Mohli jsme si prohlédnout nově instalovanou výstavu, která je věnována československým a českým prezidentům, podívali jsme se na galerii, která je určená veřejnosti, a z dálky si prohlédnout místa pro novináře. V hlavním sále jsme si prohlédli hlasovací zařízení a vyslechli, jak vše funguje, aby hlasování bylo platné. Někteří z nás se postavili i za řečnický pultík. Možná trénink na budoucí povolání? V závěru jsme se dostali i do míst, kde probíhají tiskové konference k jednotlivým bodům, které Poslanecká sněmovna projednává.

Myslíme si, že jsme se chovali reprezentativně, protože původně avizovaná délka exkurze hodina a čtvrt byla prodloužena o celých 20 minut.

Mgr. Věra Marušková, třídní učitelka 7.C

7.C navštívila Poslaneckou sněmovnu v rámci projektu Rozvoje demokratické kultury
7.C navštívila Poslaneckou sněmovnu v rámci projektu Rozvoje demokratické kultury
7.C navštívila Poslaneckou sněmovnu v rámci projektu Rozvoje demokratické kultury
7.C navštívila Poslaneckou sněmovnu v rámci projektu Rozvoje demokratické kultury
7.C navštívila Poslaneckou sněmovnu v rámci projektu Rozvoje demokratické kultury
7.C navštívila Poslaneckou sněmovnu v rámci projektu Rozvoje demokratické kultury