Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Třídnický den

Třídnický denDatum konání:
16.11.2023

Dne 16. 11. 2023 se ve škole místo klasické výuky konal třídnický den. Cílem takového dne je prohloubení vztahů a spolupráce třídního kolektivu s třídní učitelkou, prevence rizikového chování a podílení se na rozvoji školy. Možnost strávit den se svým třídním učitelem měli žáci napříč celou základní školou. Den byl na prvním stupni zaměřen na kompetence k učení a na stupni druhém na kompetence interpersonální.                                                                                                                                                                            

           DSC_7096.JPG                          f7c2a2c9-e7eb-40ce-959e-cb0ce30773cf.jpeg

Žáci tak měli možnost v průběhu dne s pomocí různých aktivit pracovat na rozvíjení vhodného soužití bez zásadních konfliktů a tvorbě bezpečného prostředí ve třídách, ve škole a obecně ve svém okolí. S učiteli probrali témata týkající se vzájemné ohleduplnosti, respektu, pochopení odlišností. S pomocí svých třídních učitelů se žáci učili citlivé práci na třídních vazbách.

Den jsme sice strávili společnou prací, ale pevně věříme, že ji žáci ocenili a pomohlo jim to k dalšímu uvědomění si svého okolí. Výstupem byla často i zajímavá výtvarná zpracování, která si mohou žáci vystavit ve svém okolí a na svých poznatcích i dále pracovat.

Těšíme se na další třídnický den 3. 1. 2023.