Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Zájezd do Toskánska 2024

Zájezd do Toskánska 2024Datum konání:
18.5.2024
Datum ukončení:
26.5.2024

Zájezd začal v sobotu 18. 5., kdy jsme po půl osmé večer vyjeli z Barrandova. Cesta nám zabrala celou noc, čas jsme si krátili filmy a povídáním s přáteli. V dopoledních hodinách jsme již dorazili do campu v Marina di Bibbone. Den jsme strávili poznáváním okolí, tedy první procházkou k moři, návštěvou místního obchůdku a završili jsme ho welcome party, kde jsme ochutnali místní speciality.

Všechny dny byly naplněny výlety po různých historických památkách. Toskánsko je totiž silně spjato s Etrusky, po kterých získala název oblast i Tyrhénské moře, ve kterém jsme se koupali. Nechyběla proto návštěva etruské nekropole i pozůstatků po Římské říši. Ve většině měst jsme poté mohli obdivovat řadu renesančních památek, jejichž je Itálie hlavním zdrojem. Podařilo se nám najít i českou stopu v Lucce, kde část svého mládí strávil Karel IV. Abychom se netoulali jen po památkách, tak jsme navštívili i alabastrovou dílnu, výrobnu olivového oleje či Tarotovou zahradu, která reprezentuje italské moderní umění. Z každého místa jsme měli možnost odvézt si řadu suvenýrů.

Pobyt všichni účastníci hodnotí kladně. Kuchařka vařila chutná jídla, paní průvodkyně znala velmi dobře oblast a počasí bylo krásné. I proto jsme poslední den mohli strávit koupáním a opalováním na pláži.

Zde je seznam míst, která jsme navštívili:

  • 1. den – Marina di Bibbone
  • 2. den – Pisa + Lucca
  • 3. den – Volterra + San Gimignano
  • 4. den – Florencie
  • 5. den – Bolgheri + Il Giardino dei Tarocchi
  • 6. den – Populonia
  • 7. den – koupání, balení a odjezd domů