Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Soutěž ve skocích přes švihadlo

Soutěž ve skocích přes švihadloSoutěž ve skocích přes švihadlo ve školní družině

Úterní odpoledne dne 21. května 2024 bylo ve školní družině věnováno sportu. Pro děti byla připravena soutěž ve skocích přes švihadlo. Šlo o počet správně provedených přeskoků přes švihadlo za 1 minutu. Soutěžily nejlepší 3členné týmy vyslané z jednotlivých družin ve 3 věkových kategoriích, vyhlášeni byli i nejlepší jednotlivci. Děti tak dostaly příležitost změřit síly se svými vrstevníky a ukázat své dovednosti.

Počasí bylo deštivé a soutěž tak byla přesunuta z původně plánovaného školního hřiště do vnitřního ŠD prostoru. Děti za přítomnosti i podpory svých spolužáků předváděly často obdivuhodné sportovní výkony (nejlepší výkon byl spočítán na 143 přeskoků), k vidění byly různé techniky i styly. Děti si vyzkoušely kromě své šikovnosti i svou fyzickou zdatnost a statečně zápolily o co nejlepší výsledek.

Zdařilá soutěž vzbudila u dětí velký zájem o tuto tradiční sportovní aktivitu. Přeskakují velmi rády a neustále zlepšují své výkony.

Kolektiv vychovatelů zamýšlí dále podporovat chuť dětí ke sportování, pohybu a zdravému soutěžení.