Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > 9.B se zúčastní celoevropské soutěže European Money Quiz

9.B se zúčastní celoevropské soutěže European Money QuizDatum konání:
2.3.2023
Datum ukončení:
16.5.2023

Témata finanční gramotnosti nejsou našim deváťákům cizí. Po velmi úspěšné reprezentaci naší školy v minulém kole se letos pod vedením paní třídní učitelky Lustykové zapojí 9.B do celoevropské soutěže European Money Quiz, ve které poměří své síly a hlavně znalosti žáci a žákyně z celé Evropy. A v čem soutěž spočívá?  European Money Quiz (EMQ) je celoevropská soutěž, jejímž cílem je zlepšit finanční gramotnost 13 až 15letých studentů. Účastí v soutěži si studenti prohloubí své znalosti o osobních financích, ekonomice a možných rizicích, což je klíčové pro úspěšné řízení každodenních výdajů, řešení souvisejících výzev, odhalení případných podvodů a budování své budoucnosti. Soutěž od roku 2017 organizuje Evropská bankovní federace (EBF), v jednotlivých členských zemích koordinují soutěž národní bankovní asociace. Česká bankovní asociace, jako člen Evropské bankovní federace, je koordinátorem soutěže v České republice.

Třídní kolo soutěže se uskuteční v týdnu od 2. do 3. března 2023 – soutěže se účastní celá třída, ale každý student soutěží samostatně. Testové otázky budou v českém jazyce.

Národní kolo soutěže proběhne 21. března 2023 – soutěže se zúčastní dva nejúspěšnější studenti třídního kola z každé zapojené třídy. Národní kolo soutěže bude streamované přes YouTube kanál. Testové otázky budou v českém jazyce.

Evropské finále bude 15. – 16. května 2023 přímo v centrále EBF v Bruselu. Zúčastní se ho vítězné týmy vzešlé z národních kol soutěže jednotlivých zapojených zemí. Českou republiku bude reprezentovat soutěžní dvojice, která vyhraje národní kolo soutěže. Testové otázky budou přeloženy do národních jazyků, tedy pro soutěžící z ČR budou otázky z češtině. Vítězové finále získají titul šampioni roku 2023 a finanční odměnu od EBF.

Držíme naším žákům a žákyním palce!