Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Adventní výprava do Drážďan

Adventní výprava do DrážďanDatum konání:
30.11.2022

Ve středu 30. 11. 2022 navštívilo 45 žáků z  8. a 9. tříd Drážďany. Nejdříve jsme si s průvodcem Lukášem prošli nejznámější drážďanské památky (Semperoper, Zwinger, Frauenkirche, Hofkirche a Fürstenzug), o kterých nám poutavě vyprávěl.
Poté jsme navštívili nejstarší vánoční trh v Německu – Striezelmarkt, kde jsme mohli ochutnat místní speciality a nakoupit drobné dárky. Prošli jsme si také známou nákupní ulici – Prager Strasse. Před odjezdem jsme se znovu vydali na osvícené vánoční trhy, které měly krásnou podvečerní atmosféru.
Při zpáteční cestě autobusem jsme absolvovali zajímavý kvíz o drážďanských památkách. Celý den jsme si krásně užili, k čemuž napomohlo i nádherné počasí.

Mgr. Marcela Sekyrová

Adventní výprava do Drážďan
Adventní výprava do Drážďan
Adventní výprava do Drážďan
Adventní výprava do Drážďan
Adventní výprava do Drážďan
Adventní výprava do Drážďan