Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Akce školy "Děti dětem"

Akce školy "Děti dětem"Děti dětem  

Co to znamená?  

Starší žáci si vzali patronát nad prvňáčky a budou je provázet celým školním rokem.  

Už 5. září se přišli žáci 2. stupně představit malým prvňáčkům, popřáli jim úspěšný start, přinesli drobné dárečky a proběhly první nesmělé rozhovory. V průběhu 1. týdne strávili spolu celou hodinu na školním hřišti. Každé ráno čekají na své svěřence u šaten a doprovázejí je ke skříňkám a do třídy. Později, až se spolu blíže seznámí, budou mít další společné aktivity.  

Přečtěte si i reakce starších žáků:

Bylo zábavné trávit čas s dětmi. Prvňáčci se chovali hezky a jsou velice šikovní. V prvních dnech jsme prvňáčkům pomáhali s podepisováním, s notýskem, s připevněním klíčku na klíčenku a se skříňkami. Spoustu věcí už zvládali sami. Prvních 14 dní jsme je ráno doprovázeli k jejich třídě. Moc jsme si to užili a doufáme, že prvňáčci také. 

Přejeme jim hodně štěstí do tohoto školního roku!     

Tereza 9. A

 

Byla to zábava, s klukama byla sranda a je to pro mě lepší než učení.         ¨

Jakub 9.A

 

Byla to zajímavá zkušenost. Prvňáčci byli hodní a aktivní. Strávili jsme s nimi hodinu na školním hřišti. Tento pobyt venku s nimi nás vyřídil.

Nela 9. A

 

Mgr. Ingrid Šindléryová (1. D) a Mgr. Monika Petříková (9. A)