Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Noc s Andersenem – večerní dobrodružství pro malé i velké čtenáře

Noc s Andersenem – večerní dobrodružství pro malé i velké čtenářeDatum konání:
31.3.2023

V pátek 31. března 2023 proběhla na naší škole Noc s Andersenem formou večerního pohádkového dobrodružství. Akce je spojena s výročím narození dánského pohádkáře H. Ch. Andersena a s Mezinárodním dnem dětské knihy. Letos se konala na naší škole již po devatenácté a zúčastnilo se 30 pedagogů a 326 dětí.

Po slavnostním zahájení, které se konalo před školou, jsme se rozešli do tříd, vybaveni polštářky, plyšáky, knížkami a natěšeni zažít něco nového tajemného.

Každá třída se práce zhostila jinak. Jednak to bylo hlavně čtení, různé kvízy, výstavky knih, divadelní dílny zaměřené na dramatizaci, hry orientované na znalost pohádek, pohádkových bytostí a postaviček z dětské literatury, jednak promítání a předčítání pohádek.

Tento rok se akce nesla v duchu těchto událostí: 100. výročí narození ilustrátorky Heleny Zmatlíkové, 100. výročí narození Daisy Mrázkové, 100. výročí založení The Walt Disney Studios a 95 let postavičky Myšák Mickey, 180 let od vzniku Andersenovy pohádky Ošklivé káčátko a nakonec 90 let Ferdy Mravence.

Touto akcí se snažíme vzbudit u dětí zájem o čtení. Tento večer se všichni bez rozdílu nerušeně zaposlouchali do čtení. Noční, nebo jenom večerní, dobrodružství prožily děti nejen v Čechách, ale i na Slovensku, či v Polsku, dokonce ve Velké Británii, Turecku, ve Francii, Slovinsku, Srbsku, Chorvatsku, na Maltě, v USA, Austrálii, ve Španělsku, Švýcarsku, Kanadě, Itálii či v Německu i Rakousku a Bulharsku …

Z akce odcházely nadšené děti, plné dojmů a zážitků z večerního dobrodružství. Odměnou unaveným pedagogům byly zářící dětské oči.

Noc s Andersenem považujeme za velice přínosnou, protože čtení je jedna z nejdůležitějších dovedností v životě člověka.

Mgr. Ingrid Šindléryová

Noc s Andersenem – večerní dobrodružství pro malé i velké čtenáře
Noc s Andersenem – večerní dobrodružství pro malé i velké čtenáře
Noc s Andersenem – večerní dobrodružství pro malé i velké čtenáře
Noc s Andersenem – večerní dobrodružství pro malé i velké čtenáře
Noc s Andersenem – večerní dobrodružství pro malé i velké čtenáře
Noc s Andersenem – večerní dobrodružství pro malé i velké čtenáře
Noc s Andersenem – večerní dobrodružství pro malé i velké čtenáře
Noc s Andersenem – večerní dobrodružství pro malé i velké čtenáře
Noc s Andersenem – večerní dobrodružství pro malé i velké čtenáře
Noc s Andersenem – večerní dobrodružství pro malé i velké čtenáře
Noc s Andersenem – večerní dobrodružství pro malé i velké čtenáře