Fulltextové vyhledávání 2.0

Úvod > Základní škola > Aktuality

Zdravíme z různých míst a máme se tam dobře!

Datum konání: 5. 6. 2023 - 9. 6. 2023

Zdravíme z různých míst a máme se tam dobře!

V tomto týdnu se rozjeli naši žáci do vícero míst. Sedmáci jsou ve Slovinsku v Lublani, do Krkonoš vyrazili páťáci a prvňáčci zamířili do Turnova v Českém ráji. Všichni jsou v pořádku, ubytovaní a spokojení. Děkujeme paním učitelkám, že všechny pobyty zorganizovaly a věnují se dětem ve dne v noci.

Publikováno 16. 7. 2023 21:33

Škola nanečisto

Datum konání: 6. 6. 2023

Připomínáme všem budoucím prvňáčkům, že zítra 6. 6. od 17 h. proběhne Škola nanečisto. Pro rodiče dětí se bude konat informační schůzka v kinosále a děti si poprvé vyzkouší školní třídu. V případě přípravné třídy očekáváme pouze rodiče – od 17 hod. v učebně přípravné třídy. Těšíme se na vás!

Publikováno 16. 7. 2023 21:31

Zájezd do jižní Francie, region Okcitánie

Zájezd začal v sobotu v 15:30, a to příchodem k autobusu. Jakmile jsme byli všichni odbaveni, mohli jsme vyrazit na téměř 17 hodinovou cestu. Cesta nám rychle utíkala, a to nejen díky přátelům, se kterými jsme se mohli celou cestu bavit, ale i díky paní průvodkyni, která nám po cestě vyprávěla o zajímavostech, reáliích a plánovaných výletech ve Francii.

Publikováno 16. 7. 2023 21:30

Program pro předškoláky

Datum konání: 16. 5. 2023

V úterý 16. května si naše třída 7.C připravila v tělocvičně program pro přípravné třídy. Nejdříve děti překonávaly různé překážky opičí dráhy. Mezi jejich oblíbenou disciplínu patřilo skákání ze švédských beden do “duchny”, také sjíždění po lavičce opřené o žebřiny sklidilo úspěch. Na konci jsme vytáhli lano a děti z přípravky se s námi přetahovaly. Nejdříve nás při zapojení několika sedmáků hravě porazily. Až po zapojení všech sedmáků se nám podařilo zvítězit.

Publikováno 16. 7. 2023 21:27

Preventivní workshop na téma duševní zdraví v 8.A

Datum konání: 18. 5. 2023

Preventivní workshop na téma duševní zdraví v 8.A

Ve středu 17. 5. měla naše třída 8.A jedinečnou možnost zúčastnit se preventivního workshopu, který si pro nás připravila nezisková organizace Art Movement. Tématem byla podpora duševního zdraví. Téměř celý den s námi strávila paní Michaela Všetečková z Artu Movementu, psycholožka Jana Besperátová a také „peerka“ Sandra. Program našeho setkání byl skutečně pestrý a nabitý.

Publikováno 16. 7. 2023 21:26

Den dětí v podání Žákovského parlamentu

Datum konání: 1. 6. 2023

Den dětí v podání Žákovského parlamentu

I letos jsme se rozhodli oslavit Mezinárodní den dětí milým přivítáním všech našich žáků před vyučováním. Žáci osmých a devátých tříd si přivstali, aby nachystali zdravou svačinku a balónky pro děti všech věkových kategorií. Těm zvedla náladu i hudba a celkově dobrá nálada všech vítajících.

Publikováno 16. 7. 2023 21:23

Atletický trojboj

Datum konání: 30. 5. 2023

Atletický trojboj

V úterý 30. 5. se vybraní žáci 3., 4. a 5. tříd zúčastnili obvodního kola Atletického trojboje. Soutěž se už tradičně konala na našem školním hřišti. Letos byla trochu změněna pravidla. Za každou kategorii mohla startovat dvě čtyřčlenná družstva. V každém družstvu byli vždy dva chlapci a dvě dívky. Naše škola vyslala do bojů vždy dvě družstva za každou kategorii.

Publikováno 16. 7. 2023 11:05

Od vlka ke psu

Datum konání: 19. 5. 2023

Od vlka ke psu

V pátek dne 19.5. 2023 za dětmi do školní družiny zavítal vlk. Ale nebojte se! Byl to vlk ochočený ještě přesněji domestikovaný a úplně přesně to vlastně nebyl vlk, ale Československý vlčák.

Publikováno 16. 7. 2023 11:03

Zdravíme z jižní Francie

Pozdravujeme z jižní Francie. Máme se dobře, poznáváme spoustu historických památek a vaří nám skvěle.  Připravujeme bohatou reportáž. Stejně se ale už těšíme zpět na Barrandov!

Publikováno 16. 7. 2023 11:01

Dětský den ve sportovním areálu školy

Datum konání: 2. 6. 2023

Dětský den ve sportovním areálu školy

V pátek 2. 6. od 14 do 18 h. proběhne dětský den v areálu školy pořádaný MČ Prahy 5. Podrobnosti naleznete v letáku. Srdečně všechny zveme.

Publikováno 16. 7. 2023 10:59