Základní škola a mateřská škola Barrandov

Aktuality ZŠ

Vánoční turnaj ve florbalu a Vánoční sportovní den

9. 12. 2019  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

17.12. a 18.12.2O19 proběhne na naší škole už pátý Vánoční turnaj ve florbalu. Turnaj se odehrává ve florbalové hale ve sportovním areálu školy. Hraje se ve dvou dnech – jeden den soutěží žáci a žákyně 1. stupně (od 3. třídy), druhý den se utkají týmy tříd 2. stupně. Do vánočního turnaje se fakticky zapojují všichni… Více

Petr Jeřábek ve finále soutěže nezklamal!

6. 12. 2019  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

Petr Jeřábek z 8.B má za sebou úspěšné finálové kolo přírodovědné soutěže Pražský pramen, které se konalo na Gymnáziu Botičská. Bylo skutečně náročné, ale pestré a zajímavé. Finalisté si odnesli spoustu zážitků, mnoho nového se naučili  a poznali. Třídenní program byl ukončen  v pražské ZOO. Po zajímavé a komentované prohlídce se pak všichni pustili do náročného… Více

6.C a 7.A na Karlštejně

4. 12. 2019  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

V úterý 3. 12., v čase adventním, jsme navštívili 6.B a 7. A i Muzeum betlémů na Karlštejně. Jedná se o největší český loutkový betlém, jehož stavba trvala dva roky. Jádro expozice tvoří betlémy z 18. – 19. století, pocházející z různých oblastí naší země. Mezi největší rarity patří 150 let staré betlémy z chleba a z cukru, nebo miniaturní… Více

Máme nejlepšího florbalistu?

2. 12. 2019  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

Naši žáci se zúčastnili turnaje ve florbalu v hale Radotín, na kterém startovalo 14 škol z Prahy 5 a 16. Družstvo starších chlapců obsadilo třetí místo ve své  kategorii. Z individuálních výkonů bych chtěl vyzdvihnout výkony našeho hráče Marka Cíglera, který podával výborné výkony ve všech utkáních a byl jednoznačně našim nejlepším hráčem, a podle… Více

Rozsvícení vánočního stromu Prahy 5

30. 11. 2019  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

Odpolední program pro celou rodinu na první adventní neděli! Na rozsvícení vánočního stromu, cukroví,  svařák, dětský punč i doprovodný program vás zve starostka Prahy 5, Renata Zajíčková. Přijďte 1. prosince před kostel Sv. Václava na Smíchově rozsvítit vánoční atmosféru. Akce se koná od 15:00 do 17:00 hod. Těšíme se na Vánoce! Více

Kdo umí takhle namalovat Prahu 5?

27. 11. 2019  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

Během měsíce listopadu se žáci 6. tříd zapojili do malířské soutěže Malířská paleta Prahy 5 pořádané městskou částí. Jejich úkolem bylo namalovat krajinu, městské panorama, nejoblíbenější místo Prahy 5 nebo to, jak by chtěli, aby Praha 5 vypadala. Byla vybrána nejzdařilejší díla a poslána do soutěže. Uvidíme, zda někdo postoupí do finále. Mgr. Stanislava Lustyková Více

Další úspěchy našich florbalistů

27. 11. 2019  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

Dívky a chlapci 4-5 tříd obsadili krásné 2. místo: Adam Sedlář, Martin Břeský, Martin Hrbek, Adéla Trojášková (5.D) Dominik Rojt (5.C) Mia Šestáková, Jakub Simon (5.A) Matyáš Fajt, František Tregler (4.A) Jonáš Urbančík (4.D) Dívky 6-7 tříd obsadily 3.místo ve složení: Denisa Bassettová, Eva Sochorová, Agáta Sváčková (7.A) Karolína Brožová, Marika Garncarzová, Michaela Hrnčířová, Nicole Voráčková… Více

Družinu trénovali profi trenéři

26. 11. 2019  |  Aktuality ŠD  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

Ve spolupráci s VŠE a profesionálními trenéry z různých sportovních odvětví proběhla v naší školní družině sportovní akce, při níž se děti seznámily s americkým fotbalem, kickboxem, golfem, atletikou a florbalem. Žáci jednotlivých oddělení si mohli všechny sporty vyzkoušet – podrobné instrukce obdrželi od jednotlivých lektorů.  Chlapci si s velkým nadšením zahráli americký fotbal.  Pozadu… Více

4.B na Smíchovské střední průmyslové škole

25. 11. 2019  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

20. listopadu jsme přeskočili celý druhý stupeň a vydali se rovnou na střední školu, kde si pro nás vyučující a žáci připravili skutečně zajímavý program. Poznali jsme ozoboty a plnili úkoly. Sledovali jsme pokusy a na chvilku byli malými vědci. A co si o programu myslí samy děti? „Líbilo se mi, jak jsme navigovali robůtka… Více

Mikuláš vám ukáže!

25. 11. 2019  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

Zveme Vás na netradiční Den otevřených dveří,  který se koná 5.12. 2019. A co je na něm tak zvláštního? Předně to, že Vás celou školou provede Mikuláš a jeho družina. A věřte, že to jsou skutečně ti nejpovolanější! Do naší školy totiž sami chodí!  Nechají Vás nakouknout do tříd, speciálních učeben a dalších prostor školy.… Více

Vstup pro rodiče

Školní aktuality

Vánoční turnaj ve florbalu a Vánoční sportovní den

9. 12. 2019

17.12. a 18.12.2O19 proběhne na naší škole už pátý Vánoční turnaj ve florbalu. Turnaj se odehrává ve florbalové hale ve sportovním areálu školy. Hraje se ve dvou dnech – jeden den soutěží žáci a žákyně 1. stupně (od 3. třídy), druhý den se utkají týmy tříd 2. stupně. Do vánočního turnaje se fakticky zapojují všichni… Více

Petr Jeřábek ve finále soutěže nezklamal!

6. 12. 2019

Petr Jeřábek z 8.B má za sebou úspěšné finálové kolo přírodovědné soutěže Pražský pramen, které se konalo na Gymnáziu Botičská. Bylo skutečně náročné, ale pestré a zajímavé. Finalisté si odnesli spoustu zážitků, mnoho nového se naučili  a poznali. Třídenní program byl ukončen  v pražské ZOO. Po zajímavé a komentované prohlídce se pak všichni pustili do náročného… Více

6.B na Pražském hradu

5. 12. 2019

Dne 3.12.2019 využila 6.B možnost navštívit vánočně nazdobené interiéry reprezentačních prostor Pražského hradu. Tyto prostory jsou běžně pro veřejnost uzavřeny, neboť v nich prezident republiky vykonává své ústavní pravomoci a slouží i jiným státně-reprezentačním účelům. Takže aspoň na krátký čas jsme mohli pobýt v místech, kudy chodil Masaryk, Havel a další prezidenti. Mgr. Stanislava Lustyková Více