Základní škola a mateřská škola Barrandov

Aktuality ZŠ

Nové podmínky pro rodiče žádající o ošetřovné

26. 3. 2020  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

Kompletní rozšíření a změny podmínek pro Žádost o ošetřovné nalezne zde Formulář Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 13 let z důvodu uzavření školského/dětského zařízení (školy) vám vydáme po předchozí domluvě na telefonním čísle 733 643 561 nebo na  sekretariat@zsbarr.cz. Abychom minimalizovali osobní kontakt, doporučujeme zaslat mailem požadavek s uvedením jména a třídy Vašeho… Více

Otevřený dopis ředitelky školy

25. 3. 2020  |  Aktuality MŠ  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

Milí rodiče, ačkoliv to vypadá, že jste nekonečně dlouhou dobu nevyslovili větu „Tak co bylo ve škole?“, je to teprve 14 dnů. Možná chvílemi přemýšlíte i nad pravdivostí výroku „všude dobře, doma nejlíp“… Vím, že pro všechny z vás je stávající situace složitá, pro některé nervy drásající, pro jiné neúnosná, vyčerpávající.  Je špatně snesitelná také kvůli… Více

Změna termínu a průběhu zápisu do 1. třídy

19. 3. 2020  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

Vážení rodiče, vzhledem k nouzovým opatřením vlády měníme termín a průběh zápisu do 1. třídy. Proběhne v době od 1. do 17. 4. a nebude probíhat prezenčně. Základní informace, mj. také o zasílání žádostí o přijetí naleznete zde Další podrobnosti jsou k dispozici na tomto odkazu http://www.zsbarr.cz/zakladni-skola/zapis-do-1-tridy/ Předem děkuji za pochopení a dobrou spolupráci. Mgr.… Více

Pro talentované je Talnet

17. 3. 2020  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

Pro ty, kterým je karanténa dlouhá, doporučujeme kurzy Talnetu. Jsou určeny žákům 2. stupně a SŠ a jsou prakticky zadarmo. Zkuste to a zjistěte mnoho nového nejen o programování a přírodních vědách, ale také třeba o sobě a svých schopnostech. Podrobnosti naleznete zde   Více

UčíTelka – nechte se inspirovat od našich paní učitelek

17. 3. 2020  |  Aktuality MŠ  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

V aktualitách jsme již upozorňovali na pořad České televize UčíTelka. Jsme velmi hrdí na  naše kolegyně, paní učitelku T. Čtvrtečkovou a paní učitelku I. Šindléryovou, které v pořadu vystupují a připravují výukové moduly pro děti, jež se mohou stát také inspirací pro rodiče. Pedagogická práce, neboli kantořina, je skutečné řemeslo, na kterém se tvrdě pracuje… Více

Uzavření základní školy od 11.3. 2020

13. 3. 2020  |  Aktuality ŠD  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

Vážení rodiče, jsme povinni Vás informovat, že bezpečnostní rada státu rozhodla o dočasném uzavření škol pro žáky, které nabývá platnosti dne 11.3. 2020. Bezpečnostní opatření se zavádí jako prevence nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19. Mimořádné opatření vydané Ministerstvem zdravotnictví ČR naleznete zde. Informace o nároku na ošetřovné, které mohou rodiče dětí čerpat, pokud v… Více

Obědy

11. 3. 2020  |  Aktuality ŠD  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

Obědy jsou po dobu uzavření školy automaticky odhlášeny. Více

Opatření k prevenci virových onemocnění

9. 3. 2020  |  Aktuality MŠ  |  Aktuality ŠD  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

Vážení rodiče, vzhledem k epidemii virových onemocnění, včetně koronaviru COVID-19, je třeba dbát ve zvýšené míře na hygienická pravidla a ohleduplnost vůči ostatním – nechodit tedy do školy pokud mám kašel, rýmu, zvýšenou teplotu. Žádáme všechny o maximální zodpovědnost a respektování opatření vlády ohledně povinné karantény v případě pobytu v Itálii a dalších preventivních úkonů.… Více

Beseda pro rodiče žáků z 5. tříd

5. 3. 2020  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

10.3.  2020 Vás srdečně zveme na Besedu pro rodiče žáků 5. tříd, která se bude konat v kinosále školy. Dozvíte se potřebné informace o přestupu na 2. stupeň, seznámíte se s některými vyučujícími a vedením školy a můžete se zeptat na vše, co Vás v této souvislosti zajímá. Těšíme se na Vás v 17:00 ve… Více

Máte rádi školu?

5. 3. 2020  |  Aktuality MŠ  |  Aktuality ŠD  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

To je otázka, viďte? Můžete si ji položit společně s odborníky v oblasti vzdělávání. MČ Prahy 5 vás zve na konferenci Máme rádi školu nejen pro pedagogy, ale také pro rodiče a všechny, kterým osud vzdělávání na českých školách není lhostejný. Konference probíhá v rámci  projektu MAP II, jehož úkolem je prohloubení partnerství aktérů působících v… VíceVstup pro rodiče

Školní aktuality

Nové podmínky pro rodiče žádající o ošetřovné

26. 3. 2020

Kompletní rozšíření a změny podmínek pro Žádost o ošetřovné nalezne zde Formulář Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 13 let z důvodu uzavření školského/dětského zařízení (školy) vám vydáme po předchozí domluvě na telefonním čísle 733 643 561 nebo na  sekretariat@zsbarr.cz. Abychom minimalizovali osobní kontakt, doporučujeme zaslat mailem požadavek s uvedením jména a třídy Vašeho… Více

Otevřený dopis ředitelky školy

25. 3. 2020

Milí rodiče, ačkoliv to vypadá, že jste nekonečně dlouhou dobu nevyslovili větu „Tak co bylo ve škole?“, je to teprve 14 dnů. Možná chvílemi přemýšlíte i nad pravdivostí výroku „všude dobře, doma nejlíp“… Vím, že pro všechny z vás je stávající situace složitá, pro některé nervy drásající, pro jiné neúnosná, vyčerpávající.  Je špatně snesitelná také kvůli… Více

Změna termínu a průběhu zápisu do 1. třídy

19. 3. 2020

Vážení rodiče, vzhledem k nouzovým opatřením vlády měníme termín a průběh zápisu do 1. třídy. Proběhne v době od 1. do 17. 4. a nebude probíhat prezenčně. Základní informace, mj. také o zasílání žádostí o přijetí naleznete zde Další podrobnosti jsou k dispozici na tomto odkazu http://www.zsbarr.cz/zakladni-skola/zapis-do-1-tridy/ Předem děkuji za pochopení a dobrou spolupráci. Mgr.… Více