Základní škola a mateřská škola Barrandov

Aktuality ZŠ

Třídní schůzky – 25.1. 2022

18. 1. 2022  |  Aktuality ZŠ

V úterý 25. 1.  proběhnou plánované třídní schůzky. Ačkoliv bychom se s vámi rádi osobně setkali, snažíme se nezvětšovat obavy o vlastní zdraví jednotlivců, ale chceme také vyjít vstříc potřebě těch rodičů, kteří se právě ocitli v karanténě nebo pečují doma o nemocné členy rodiny, a proto setkání proběhnou opět online.  V 16.15 h. bude… Více

Pythagoriáda na ZŠ Barrandov

11. 1. 2022  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

Pythagoriáda je oblíbená matematická soutěž pro žáky 6. – 8. ročníků základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. V letošním školním roce jsme se po nucené více jak roční pauze k této soutěži vrátili. Soutěž probíhala každoročně na jaře, ale letos byla přesunuta již na počátek listopadu, kdy proběhlo školní kolo. A to není jediná… Více

FISH AND CHIPS – školní klub pro šikovné děti se zájmem o angličtinu

10. 1. 2022  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

V loňském školním roce 2020/21 na naší škole vznikl školní klub Fish and Chips, který je určen šikovným žákům a žákyním se zájmem o anglický jazyk.  Během distanční výuky školní  klub probíhal v online prostředí přes Teams. Žáci plnili různé úkoly, řešili kvízy, odpovídali na otázky ke čtení, poslechu nebo z různým videím. Pravidelně se… Více

Výtěžek z vánočního jarmarku byl předán do Domova důchodců ve Slivenci

6. 1. 2022  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

Milí žáci a žákyně, vážení rodiče. Jistě si vzpomínáte na velmi úspěšný vánoční jarmark, na kterém děti prodávaly své rozmanité výrobky a díky také Vám rodičům nakonec vybraly 10 700 Kč. Žákovský parlament rozhodl o tom, jak s finančními prostředky naloží. Děti si mohly zvolit cokoliv. Každá třída přišla s nějakým zajímavým návrhem. Nakonec se zástupci tříd rozhodli,… Více

Novoroční přání je provázeno změnami v testování od 3.1. 2022

2. 1. 2022  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality  |  Úřední deska

Přejeme všem dobrý nový rok 2022! Kéž je prožit ve spokojenosti a zdraví. S prodlužujícími se dny přicházejí nová hygienická opatření na která si dovolujeme upozornit. Veškeré informace naleznou rodiče v informativní zprávě v Komens nebo jsou k dispozici na záložce Epidemiologická opatření. Mgr. Veronika Urban Volfová ředitelka školy Více

ZŠ Barrandov navštívil Mikuláš, čerti a andělé

7. 12. 2021  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

Páteční den se na ZŠ Barrandov opět nesl ve sváteční atmosféře. Jak již se stalo tradicí, nejmladší žáky a žákyně navštívili Mikuláš, čert a anděl. A ne jeden! Po školních chodbách se ozývalo ze všech koutů veselé dětské výskání, chrastění řetězů a příjemně napjatá atmosféra byla cítit snad v každé třídě. Mikuláš měl opět i… Více

Přednáška pro rodiče: Jak se dětí ptát, abyste se dozvěděli, co se děje

6. 12. 2021  |  Aktuality ZŠ

Milí rodiče! Zveme Vás na poslední setkání v tomto kalendářním roce, které se bude věnovat komunikaci rodičů s dětmi. Setkání proběhne 8.12. od 17h do 19h online na platformě ZOOM. https://us06web.zoom.us/j/85630252951?pwd=OTBDN1hIcHA3dXg1Z3F1WWZDaThhdz09 Meeting ID: 856 3025 2951 Passcode: 284816 Co se na semináři dozvíte? Často stačí malá změna k tomu, aby se vám dítě se svými… Více

Tematické setkání nejen pro rodiče žáků s odlišným mateřským jazykem

30. 11. 2021  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

Milí rodiče a přátelé školy, vzhledem ke zhoršené epidemiologické situaci je středeční  setkání přesunuto (1. 12.  2021 v 17 h.) do virtuálního prostředí. Srdečně vás všechny zveme na odborně tematické setkání, které bude věnováno problematice začleňování dětí s odlišným mateřským jazykem do výuky. Pozvánku na schůzku, která bude probíhat na platformě Teams, najdete zde.   … Více

Vánoční jarmark oživil ZŠ Barrandov

29. 11. 2021  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

Dne 22.11. ožila celá naše základní škola. Tento den byl opravdu speciální pro všechny z nás. Jelikož jsme se minulý rok v tomto čase nemohli setkat osobně, o to více jsme byli všichni natěšeni, až společně, v přátelské atmosféře prožijeme toto jedinečné období, kdy začíná advent. Na Jarmark se všechny třídy připravovaly velmi poctivě. Žáci… Více

Soutěž Bobřík informatiky

22. 11. 2021  |  Aktuality ZŠ

Ve dnech 8. 11. až 12. 11. 2021 se žáci 5. – 7. tříd zúčastnili soutěže Bobřík informatiky. Bobřík informatiky je předmětová soutěž podporovaná Ministerstvem školství. Je cílena na běžného bystrého žáka se zájmem o svět technologií. Klade si za cíl seznamovat žáky a jejich učitele s tím, co to jsou informatické otázky a problémy,… VíceBakaláři

Epidemiologická opatření

Školní aktuality

Nález klíče

13. 1. 2022

Před školou byl nalezen koncem minulého týdne klíč s přívěškem. Nálezce se o něj může hlásit u ekonomky Jany Rynešové, tel. 702027572. Více

Pythagoriáda na ZŠ Barrandov

11. 1. 2022

Pythagoriáda je oblíbená matematická soutěž pro žáky 6. – 8. ročníků základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. V letošním školním roce jsme se po nucené více jak roční pauze k této soutěži vrátili. Soutěž probíhala každoročně na jaře, ale letos byla přesunuta již na počátek listopadu, kdy proběhlo školní kolo. A to není jediná… Více

FISH AND CHIPS – školní klub pro šikovné děti se zájmem o angličtinu

10. 1. 2022

V loňském školním roce 2020/21 na naší škole vznikl školní klub Fish and Chips, který je určen šikovným žákům a žákyním se zájmem o anglický jazyk.  Během distanční výuky školní  klub probíhal v online prostředí přes Teams. Žáci plnili různé úkoly, řešili kvízy, odpovídali na otázky ke čtení, poslechu nebo z různým videím. Pravidelně se… Více