Základní škola a mateřská škola Barrandov

Aktuality ZŠ

Návrat k normální výuce? Téměř…

13. 5. 2021  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality  |  Úřední deska

Vážení rodiče, milí žáci, přišel všemi očekávaný okamžik, kdy se do školy mohou vrátit všichni žáci bez výjimky. V pondělí 17. 5. tedy bude pokračovat prezenční výuka všech tříd. Abychom ve škole zůstali co nejdéle, je třeba stále dodržovat všechna nařízení: roušky ve vnitřních prostorech, dezinfekce rukou, rozestupy. Jelikož při výskytu nákazy dochází k trasování… Více

Příspěvek na letní tábor od radnice Městské části Praha 5

10. 5. 2021  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

Milí rodiče a přátelé školy! Chystá se Vaše dítě na letní tábor?  Získejte 1 000 Kč na letní tábor pro Vaše děti. Příspěvek může získat každé dítě do 18 let s trvalým bydlištěm na území Prahy 5 a je možno ho použít na úhradu nákladů na pobytový nebo příměstský tábor, soustředění či sportovní, pohybovou, vzdělávací,… Více

Venkovní prostory v novém!

10. 5. 2021  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

Milí žáci a žákyně! Dnešní krásné počasí nám konečně umožnilo začít realizovat překvapení, které pro Vás přichystala paní učitelka výtvarné výchovy Michaela Vídršperková! jak můžete vidět na fotce, paní učitelka společně s paní učitelkou Urbancovou připravují novou výzdobu venkovních ploch. Můžete se těšit na originální zábavné hry, které Vám zpříjemní pobyt venku. Více

Dodatek k přijímacím zkouškám na SŠ

10. 5. 2021  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

Milí deváťáci, věnujte prosím pozornost dodatku Ministerstva školství, který se týká přijímacího řízení na střední školy. Více informací naleznete na tomto odkazu.  Dodatek k přijímacím zkouškám na střední školy         Více

Téma obnovitelných zdrojů není našim žákům cizí

10. 5. 2021  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

Dne 6.5 2021 navštívili žáci tříd  8.A,  8.B a  8.C  virtuálně elektrárny obnovitelných zdrojů –  vodní, větrnou a fotovoltaickou. Navázali tím na návštěvu jaderné elektrárny Temelín. Díky těmto prohlídkám získali ucelenou představu o výrobě elektrické energie.  Akce, kterou  organizuje skupina ČEZ,  byla nesmírně poutavá a zajímavá, jak můžeme posoudit podle reakcí dětí. Nakonec se soutěžilo… Více

Soutěž Múzy na dálku – zastoupení ZŠ Barrandov

5. 5. 2021  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

Milé žákyně a žáci, vážení rodiče a přátelé naší školy. Soutěž Múzy na dálku, kterou organizuje městská část Praha 5, je v plném proudu, a proto bychom Vám rádi představili naše zástupce. V kategorii jednotlivců a skupin od 12 do 17 let ve výtvarné sekci soutěží Klára Smidžárová s prací Online a Kateřina Koudelková s… Více

Zpátky do školy – tentokrát všichni, ZŠ rotačně

30. 4. 2021  |  Aktuality MŠ  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality  |  Úřední deska

V souvislosti s plánovaným uvolněním epidemiologických opatření vlády se mohou vrátit k prezenční výuce do škol žáci všech tříd MŠ a ZŠ. Výuka:  Do MŠ mohou chodit denně všechny zapsané děti. Přítomnost je možná bez roušek  a testování pro děti.  Provozní hodiny MŠ zůstávají od 6.30 h. do 17 h. Přípravná třída má nadále také… Více

Projekt Hejbni se! Na ZŠ Barrandov

29. 4. 2021  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

Tým taneční školy Ivy Langerové připravil nejen pro naše žáky a žákyně skvělý projekt, který rozhýbe tělo opravdu každého. Vyskočte od stolu, bosí nebo v teniskách, a protáhněte se! Zacvičte si od  pondělí do pátku společně s  tanečníky a tanečnicemi a objevte v sobě talent, o kterém jste možná ani nevěděli.  Tak jdeme na to!… Více

55. ročník Biologické olympiády se zastoupením naší školy

28. 4. 2021  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

Biologická olympiáda je předmětová soutěž ve znalostech z přírodopisu a z biologie určená žákům základních a studentům středních škol. MŠMT oficiálně vyhlásilo 55. ročník BiO s tím, že se stejně jako ostatní předmětové soutěže bude konat distančním způsobem. Témata 55. ročníku jsou stejná, jako tomu bylo u ročníku předcházejícího. Pro kategorie A a B se… Více

Seznam přijatých zájemců o povinnou školní docházku pro školní rok 2021/22

26. 4. 2021  |  Aktuality ZŠ  |  Úřední deska

Vážení rodiče, v letošním roce jsme měli rekordní počet zájemců o nástup do 1. třídy. Momentálně bylo možné uspokojit pouze děti ze spádové oblasti. Níže naleznete seznam s kódem, který jste obdrželi v systému. Těšíme se v září na vás! Děti přijaté k povinné školní docházce do 1. třídy na ZŠ a MŠ Barandov pro… VíceDistanční výuka

Vstup pro rodiče

Školní aktuality

Návrat k normální výuce? Téměř…

13. 5. 2021

Vážení rodiče, milí žáci, přišel všemi očekávaný okamžik, kdy se do školy mohou vrátit všichni žáci bez výjimky. V pondělí 17. 5. tedy bude pokračovat prezenční výuka všech tříd. Abychom ve škole zůstali co nejdéle, je třeba stále dodržovat všechna nařízení: roušky ve vnitřních prostorech, dezinfekce rukou, rozestupy. Jelikož při výskytu nákazy dochází k trasování… Více

Příspěvek na letní tábor od radnice Městské části Praha 5

10. 5. 2021

Milí rodiče a přátelé školy! Chystá se Vaše dítě na letní tábor?  Získejte 1 000 Kč na letní tábor pro Vaše děti. Příspěvek může získat každé dítě do 18 let s trvalým bydlištěm na území Prahy 5 a je možno ho použít na úhradu nákladů na pobytový nebo příměstský tábor, soustředění či sportovní, pohybovou, vzdělávací,… Více

Venkovní prostory v novém!

10. 5. 2021

Milí žáci a žákyně! Dnešní krásné počasí nám konečně umožnilo začít realizovat překvapení, které pro Vás přichystala paní učitelka výtvarné výchovy Michaela Vídršperková! jak můžete vidět na fotce, paní učitelka společně s paní učitelkou Urbancovou připravují novou výzdobu venkovních ploch. Můžete se těšit na originální zábavné hry, které Vám zpříjemní pobyt venku. Více