Základní škola a mateřská škola Barrandov

Aktuality ZŠ

Exkurze do Terezína

24. 6. 2019  |  Aktuality ZŠ

Ve čtvrtek 20. června se žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili výletu do místa, které se velice zásadně zapsalo do historie 2. světové války. Všichni se o pevnosti Terezín učí – založena Josefem II. na ochranu přístupové cesty do habsburské monarchie. Již v 19. století sloužila Malá pevnost jako vězení. Ale celosvětovou proslulost získalo město… Více

Pasování školáků v přípravné třídě

24. 6. 2019  |  Aktuality ZŠ  |  Děti dětem

Školní rok pomalu končí. Za skvělé výkony během celého školního roku dnes děti z přípravné třídy čekalo překvapení. Navštívila je vzácná návštěva – královská družina. Kamarádi ze šesté třídy přišli slavnostně děti přivítat do školy a pasovat je z předškoláků na školáky. Děkujeme jim za pěkné programy, které Včeličkám během roku připravili. Alena Pexová Více

Týden s integrovaným záchranným systémem (IZS) 3. – 7. 6. 2019

14. 6. 2019  |  Aktuality ZŠ

Začátkem června proběhl na naší škole  projekt „Týden s integrovaným záchranným systémem“, který byl určen pro všechny žáky od přípravné třídy až po 9. ročník. Na programu se podílelo několik složek IZS – Policie ČR, Záchranné služby  a Požárnického sboru. 3. června 2019 v areálu školy  jednotlivé třídy  prošly šesti tematickými stanovišti. Pracovníci Policie ČR,… Více

Dravci v letu

13. 6. 2019  |  Aktuality ZŠ

Máme po písemkách a tak jsme se šli za odměnu podívat na dravé ptáky. Přijeli za námi na školní hřiště, spolu se svými ošetřovateli. Dozvěděli jsme se mnoho nového a zajímavého o jejich životě a všechny jsme si je pěkně zblízka prohlédli. Více

Záchranný integrovaný systém a 1. A

13. 6. 2019  |  Aktuality ZŠ

V pondělí 3. června jsme opět získávali nezapomenutelné zážitky. Na školní hřiště za námi přijeli záchranáři, hasiči i policisté a nechali nás vše si vyzkoušet, osahat a ptát se na nekonečný počet otázek. Po tomto zážitku se již teď k dobrovolným záchranným složkám hlásí většina třídy. Více

Škola v přírodě

13. 6. 2019  |  Aktuality ZŠ

Květnové akce jsme završili výjezdem na školu v přírodě. Přijeli jsme do krásného areálu v Jizbici pod Blaníkem a od pondělí do pátku si užívali krásného okolí, her a kamarádů. Zpět jsme se vrátili vyčerpaní, ale šťastní. Více

Květen ve znamení akcí

13. 6. 2019  |  Aktuality ZŠ

Na začátku května jsme se vydali do knihovny na Barrandově. Dozvěděli jsme se, jak vzniká knížka a to i s ilustracemi. Navštívila nás i paní policistka, se kterou jsme si povídali o bezpečnosti a také se dozvěděli spoustu nových informací. Naposledy jsme zavítali i do keramické dílny. Výrobky, které nám vznikají pod rukama jsou plné… Více

Ovečka, aneb poznáváme Velikonoce

13. 6. 2019  |  Aktuality ZŠ

Prvního dubna nás čekal výlet do nedalekého kostela Filipa a Jakuba na Zlíchově, kde jsme si povídali o Velikonocích. Kromě nevšedních zážitků jsme se pokochali i výhledem na Prahu. Více

Noc s Andersenem v 1. A

13. 6. 2019  |  Aktuality ZŠ

Na přespání ve škole jsme se těšili už od února. Nakonec jsme se přeci jen dočkali. Pohádkovou noc jsme si užili ve znamení Hrnečku vař! Umíme ji skoro i pozpátku!!! Více

Projekt Děti dětemv 1.A pokračuje

13. 6. 2019  |  Aktuality ZŠ  |  Děti dětem

Tentokrát jsme se společně vydali do tělocvičny, kde pro nás měli osmáci přichystanou spoustu zážitků. Více

Vstup pro rodiče

Školní aktuality

Nashledanou první třído!

4. 7. 2019

Dnes jsme se rozdánim vysvědčení rozloučili s první třídou. Těšíme se na prázdniny, ale i na to, že už budeme druháci. Všem přejeme krásné prázdniny, mnoho zážitků a dobrodružství. Nesmíme zapomenout na každodenní čtení. I já, třídní učitelka 1. C,Vám  přeji krásnou dovolenou a spoustu nevšedních zážitků s Vašimi dětmi. Věra Jenšíková Více

Provoz školy v průběhu letních prázdnin

27. 6. 2019

Mateřská škola a školní družina je v době letních prázdnin mimo provoz. Sekretariát školy v provozu 8 – 12 hodin, doporučujeme si nejdříve telefonicky domluvit termín schůzky – tel. 733643561. Vedení školy Více

Sběr papíru – výsledky soutěže

25. 6. 2019

Třídy 1.místo – 3. D – 570 kg 2.místo – 2. A – 526 kg 3.místo – 3. B – 493 kg Jednotlivci 1.  místo – Anežka Limberská   324 kg / 3. D 2.  místo – Barbora Brožová      247 kg / 2. A 3.  místo – Gabriela Boušková   202 kg / 6. C 4.  místo… Více