Základní škola a mateřská škola Barrandov

Aktuality ZŠ

Sportovní projekt – zhodnocení

18. 10. 2021  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality  |  Úřední deska

Během projektových dní se naši žáci mohli přesunout v čase a zacvičit si Spartakiádu. Hudbu, námět i choreografii si žáci připravili sami.   Podívejte se na video, které taktéž připravili žáci.         Více

Výtěžek 6 375,- Kč již putuje na ZŠ Moravská Nová Ves

13. 10. 2021  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

Milí žáci, Vážení rodiče a učitelé. Chtěli bychom poděkovat Vám všem za účast na Knižním jarmarku, který včera zorganizovali žáci a žákyně školního parlamentu. Výtěžek je opravdu krásný! Celková vybraná částka je 6 375,- Kč. Částka bude poukázána na transparentní účet ZŠ Moravská Nová Ves, která byla v červnu velmi vážně poškozena ničivým tornádem. https://www.csas.cz/cs/transparentni-ucty#/000000-6013203349/Mestys-Moravska-Nova-Ves   Více

Malé ohlédnutí za projektovými dny. Dějepisný projekt.

13. 10. 2021  |  Aktuality ZŠ  |  Úřední deska

Ve dnech 27.9. a 8.10. probíhaly na naší škole projektové dny, které byly, oproti letům předchozím, velmi rozmanité. Z široké nabídky 10 předmětových projektů si mohl vybrat opravdu každý. Dnes přinášíme zhodnocení dějepisného projektu, které napsala Mia Šestáková ze 7.A Dějepisný projekt První den jsme zkoumali historii Prahy 5 a vznikly plakáty zaměřené na historii… Více

Knižní jarmark je v plném proudu!

12. 10. 2021  |  Aktuality ZŠ  |  Úřední deska

Milí žáci a žákyně, vážení rodiče! Od dnešního rána školní parlament pořádá knižní jarmark, který se těší mezi žáky a žákyněmi opravdovému zájmu. O velké přestávce si děti mohly vyměnit své knihy za knihy svých kamarádů a kamarádek a nyní začal prodej knih před školou. Výtěžek z akce půjde na partnerskou školu, která byla zasažena… Více

Soutěž Přírodovědný klokan se blíží

7. 10. 2021  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

Milí žáci a žákyně! Zveme všechny milovníky a nadšence do přírodních věd na soutěž Přírodovědný klokan. Klokan se bude konat ve středu 13.10. v kinosále od 10:00. Prosíme zájemce z 8.  a 9. ročníků, aby se nejpozději během úterního dopoledne 12.10. napsali na účastnickou listinu (vyvěšena na nástěnce vedle učebny přírodopisu). Děkujeme! Bc. Michal Mikulec… Více

Malé ohlédnutí za návštěvou Festivalu vědy

7. 10. 2021  |  Aktuality ZŠ  |  Úřední deska

Dne 8.9. navštívili žáci 8. a 9. tříd naší školy Festival vědy na Vítězném náměstí v Praze 6., který pořádala VŠCHT, ČVUT, Ministerstvo obrany ČR, Dopravní podnik, ZOO Praha a spousta dalších. Žáci z akce zpracovali zápis. Několik z nich viz níže. Festival vědy Datum konání: 8.9.2021 Popis akce: Jedná se, o jak je vidět… Více

Výuka matematiky metodou Hejného – setkání s odbornicí

7. 10. 2021  |  Aktuality ZŠ  |  Úřední deska

Milí rodiče! Dovolujeme si Vás pozvat na odborně tematické setkání na téma: Výuka matematiky Hejného metodou na prvním stupni. Srdečně zveme rodiče prvních a třetích tříd. Odborné setkání se bude konat zvlášť pro rodiče prvňáčků a pro rodiče žáků a žákyň třetích tříd. Více informací naleznete na letáčku. Rodiče se seznámí s postupy, které vedou… Více

Školní parlament pořádá Knižní jarmark

5. 10. 2021  |  Aktuality ZŠ  |  Úřední deska

Více

Zážitkový den s DofE

4. 10. 2021  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

Se zkratkou DofE (Duke of Edinburgh Award) se naši žáci mohli setkat již minulý školní rok, kdy se naše škola zapojila to tohoto zajímavého projektu. Program je pro všechny ve věku od 14 do 24 let, podařilo se ho tedy rozšířit i na půdu základních škol. Spočívá v tom, že se každý pravidelně věnuje aktivitám… Více

4. třídy dorazily na školu v přírodě

4. 10. 2021  |  Aktuality ZŠ

Zdravíme rodiče! Na školu v přírodě jsme dorazili v pořádku a již i plaveme! VíceBakaláři

Epidemiologická opatření

Školní aktuality

Sportovní projekt – zhodnocení

18. 10. 2021

Během projektových dní se naši žáci mohli přesunout v čase a zacvičit si Spartakiádu. Hudbu, námět i choreografii si žáci připravili sami.   Podívejte se na video, které taktéž připravili žáci.         Více

Výtěžek 6 375,- Kč již putuje na ZŠ Moravská Nová Ves

13. 10. 2021

Milí žáci, Vážení rodiče a učitelé. Chtěli bychom poděkovat Vám všem za účast na Knižním jarmarku, který včera zorganizovali žáci a žákyně školního parlamentu. Výtěžek je opravdu krásný! Celková vybraná částka je 6 375,- Kč. Částka bude poukázána na transparentní účet ZŠ Moravská Nová Ves, která byla v červnu velmi vážně poškozena ničivým tornádem. https://www.csas.cz/cs/transparentni-ucty#/000000-6013203349/Mestys-Moravska-Nova-Ves   Více

Malí školáci na dopravním hřišti

10. 10. 2021

Hlavní cíl: působit na poli prevence dopravní nehodovosti dětí. V naší škole se nachází velmi hezké a praktické dopravní hřiště. Ve spolupráci s dopravním instruktorem jsme uspořádali „kurz dopravní výchovy“ pro malé školáky přímo v praxi. Naši malí cyklisti si zábavnou formou vyzkoušeli pohyb v provozu. Celá akce měla příznivý ohlas. Více