Úvod > Základní škola > Aktuality

Soutěže v anglickém a německém jazyce již znají své vítěze

Každým rokem zapojujeme žáky naší školy do jazykových soutěží. I letos se soutěžilo v jazyce anglickém a německém.

Publikováno 15. 7. 2023 21:17

7.C navštívila Poslaneckou sněmovnu v rámci projektu Rozvoje demokratické kultury

Datum konání: 29. 3. 2023

Ve středu 29. března se třída 7. C v rámci projektu Demokratické kultury vydala do budovy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Měli jsme štěstí, že se i tramvajové linky vrátily na své běžné trasy, takže bylo pro nás cestování jednodušší. Na Malostranské náměstí jsme přijeli s předstihem, a proto jsme se stihli ještě před zahájením prohlídky nasvačit.

Publikováno 15. 7. 2023 21:13

Malé ohlédnutí za velikonočním jarmarkem

Malé ohlédnutí za velikonočním jarmarkem

Dne 4.4. se uskutečnil na naší škole již tradiční Velikonoční jarmark! Počasí nám krásně vyšlo, všichni měli úsměvy na tvářích. Prodávalo se jedna radost:) Některé děti zde i zahrály na hudební nástroj, jinak se o hudbu postarali žáci a hráli jarní písničky jako např. ,,Jaro dělá pokusy”. Prodávali jsme nejen velikonoční výrobky a dekorace, ale i občerstvení, které připravili sami naši žáci a žákyně.

Publikováno 15. 7. 2023 21:10

Velikonoční jarmark je v plných přípravách. Těšíme se na Vás!

Datum konání: 4. 4. 2023

Velikonoční jarmark je v plných přípravách. Těšíme se na Vás!

Publikováno 15. 7. 2023 21:07

Noc s Andersenem – večerní dobrodružství pro malé i velké čtenáře

Datum konání: 31. 3. 2023

Noc s Andersenem – večerní dobrodružství pro malé i velké čtenáře

V pátek 31. března 2023 proběhla na naší škole Noc s Andersenem formou večerního pohádkového dobrodružství. Akce je spojena s výročím narození dánského pohádkáře H. Ch. Andersena a s Mezinárodním dnem dětské knihy. Letos se konala na naší škole již po devatenácté a zúčastnilo se 30 pedagogů a 326 dětí.

Publikováno 15. 7. 2023 21:04

Velikonoční jarmark se blíží!

Datum konání: 4. 4. 2023

Velikonoční jarmark se blíží!

Srdečně Vás zveme na tradiční Velikonoční jarmark, který se uskuteční již zítra od 15h před hlavním vchodem do školy. Jako každý rok se můžete těšit na mnoho originálních výrobků z velikonoční tématikou, které pocházejí z dílen vašich šikovných dětí. Stejně tak se budeme moci občerstvit a poslechnout si i malou hudební ukázku nadačního fondu Harmonie, který nám zahraje od 15:30 ve vnitřních prostorech školy u Ámose. Naši šikovní žáci, kteří vás budou obsluhovat u stánků, vám  cestu rádi ukáží.

Publikováno 15. 7. 2023 21:02

Velikonoční vyrábění v 7.C

Velikonoční svátky se blíží mílovými kroky a i my, zástupci 7. C a přípravné třídy Včeliček, jsme se přidali k přípravám na Velikonoční jarmark. Vyráběli jsme překvapení, která můžete vidět a koupit na našem „stánku“. Víc se rozepisovat nebudeme, přijďte na jarmark a vše uvidíte na vlastní oči.

Publikováno 15. 7. 2023 20:59

Pozvánka na 1. Barrandovský SWAP v rámci Velikonočního jarmarku

Pozvánka na 1. Barrandovský SWAP v rámci Velikonočního jarmarku

Pozvánka na SWAP – máte doma věci, které již nepoužíváte, ale dalším by mohli udělat radost nebo posloužit? Přineste je na náš první SWAP, který se bude konat v rámci Velikonočního jarmarku v úterý, 4.4. od 15h do 17h před školou. A co to vlastně je? Jednoduše výměna zboží (oblečení, věci do domácnosti, tašky, kufry, hračky…). Tyto věci jen musí být čisté/vyprané a funkční. Pokud byste zároveň našli něco, co by se vám líbilo nebo hodilo, můžete si to naopak odnést domů.

Publikováno 15. 7. 2023 20:54

Matematický klokan znovu potvrdil, že naše žáky matematika baví

Matematický klokan je mezinárodní soutěž, která není určena jen nejlepším, nejtalentovanějším matematikům, ale jejím cílem je získávat pro matematiku co nejvíce žáků. Chce jim ukázat zábavnou matematiku,  přesvědčit je o tom, že při řešení různě obtížných netradičních úloh může každý zažít radost z úspěchu a my jsme se do této soutěže už poněkolikáté zapojili.

Publikováno 15. 7. 2023 20:52

Poděkování čestným nálezkyním

Naše žáky a žákyně vedeme k čestnému a férovému jednání. Máme tedy velkou radost, že můžeme předat poděkování maminky, jejíž syn ztratil mobil.

Publikováno 15. 7. 2023 20:51